مرگی دردناک که از دلش زندگی روئید+ عکس

مرگی دردناک که از دلش زندگی روئید+ عکس
به گزارش  « سراج24»؛ برای دو روز پشت هم، نیما نصیری به اتهام قتل ساناز نظامی در دادگاه حاضر شد.

 

ساناز نظامی، حدود یک ماه و نیم پیش، بر اثر مرگ مغزی ناشی از ضرب و جرح در شهرکوچکی در شمال ایالت میشیگان آمریکا درگذشت.

 

این واقعه و تصمیم خانواده خانم نظامی در تهران به اهدای اعضای بدنش، پس از مرگ مغزی او، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی خبرساز شده بود.

 

شبکه بی بی سی فارسی برای یافتن جزئیات بیشتر درباره این پرونده، به جلسه دادگاه نیما نصیری رفته است.

 

اما شروع داستان رفتن ساناز نظامی به آمریکا:

اساتید دانشگاه میشیگان پس از دیدن فهرست بلند مدارک تحصیلی ساناز نظامی و تسلط او بر چند زبان به او پذیرش دکتری دادند.

 

ساناز مستقل از شوهرش نیما نصیری که بزرگ شده آمریکاست و به تازگی با او در ترکیه ازدواج کرده بود با آن پذیرش، ویزای دانشجویی گرفت و به همراه نیما آذرماه به آمریکا نقل مکان کرد.


بعضی تصاویر این گزارش ممکن است دلخراش باشد

نیمه شب هفدهم آذر ماه از این خانه به پلیس زنگ می زند و درخواست کمک می کند و می گوید شوهرم کتک ام زده و حالم بد است.

 

خانه ساناز و محل قتل او

 

کارآگاه پلیس گفت: صدای نیما در پس زمینه شنیده می شد. بعد از اینکه مقتول با پلیس تماس گرفت ماموران بلافاصله خود را می رسانند.

 

 

بیهوشی ای که آغاز روند مرگ مغزی او بود، تشخیصی که پزشکان در ساعت های اول بستری شدن ساناز در بیمارستان دادند.

 

 

نیما همان شب بازداشت می شود. در گزارش مفصل پزشکی آمده که نیما به پلیس گفته چندبار با گرفتن موهای ساناز سرش را به زمین کوبیده. این گزارش همچنین کبودی های متعدد بر روی دست، ران و پاهای ساناز را ثبت کرده است.

 

گزارش پزشکی

 

اعترافات او در کنار شواهد دیگر در خانه اش که مبنای تفهیم اتهام ضرب و جرح و قتل درجه دو یا قتل غیرعمد شد. اما با وجود شرح جزئیات آنچه در شب حادثه گذشته، او این اتهام را رد کرد.

 

 

نیمای تازه داماد، حداقل یکبار هم در زمان دیدار در آنکار بر روی ساناز دست بلند کرده است تا جایی که کار به اداره پلیس می کشد. ساناز اما در نهایت او را می بخشد.

 

آنچه این تراژدی را به خبر رسانه های آمریکا تبدیل کرده فقط مرگ مغزی یک زن 27 ساله پرامید ایرانی نبود کاری که خانواده او کردند توجه بسیاری را جلب کرد، وقتی تصمیم گرفتند در فاصله چهار روزی که قلب او به کمک تجهیزات پزشکی همچنان کار می کرد، اعضای بدنش را اهدا کنند.

 

پدر و خوهران سوگوارش در تهران به کمک پرستاران بیمارستان از طریق اینترنت و اسکایپ روزی چند ساعت ساناز به کما رفته را می دیدند و با او حرف می زدند.

 

بوسه پدر بر گونه دخترش

 

آنها اجازه می دهند که پیش از قطع دستگاه های تنفسی، اعضای بدن ساناز برای نجات جان هفت انسان نیازمند در سراسر آمریکا اهدا شود تا به قول پدرش، قلب پرشور و اهل علم او همچنان بتپد و به انسانی دیگر امیدی نو دهد.

 

این اقدام تحسین بسیاری را در آمریکا برانگیخت. از جمله در مسجدی، در جنوب ایالت میشیگان، در آستانه چهلمین روز این حادثه، برای دختر جوانی که نمی شناختند مراسم یادبود برگزار کردند.

 

صدف اشتری دانشجوی دکترای میشیگان که در این مراسم حضور یافته، می گوید: با این که این خانم را نمی شناختم ولی وظیفه خود می دانستم اینجا بیایم. من شرایط این خانم را درک می کنم و می دانم چقدر تنهایی زندگی کردن سخت است و چقدر خشونت خانگی علیه زنان هنوز ادامه دارد حتی در کشوری مانند آمریکا.

 

 

ساناز را با موافقت خانواده و در حضور پرستاران و پزشکانی که به شدت تحت تاثیر این واقعه و اهدای اعضایش قرار گرفته بودند، در نزدیکی بیمارستان به خاک سپردند.

 

سنگ قبر ساناز نظامی

 

مراسم خاکسپاری با حضور کادر پزشکی و برخی ایرانیان

 

اخبار مرتبط

ضرورت فعالیت هدفمند و موثر نیروهای انقلابی در شبکه های اجتماعی/ تربیت نیروی فعال در شبکه های اجتماعی یک نیاز عمومی است

طرح جدید کنگره برای تشدید تحریم‌های ایران

نگاهی به کارنامه ترامپ در سال ۲۰۱۷

0 نظر

ارسال نظر

capcha