معرفی کتاب. . . ا

بررسی حقیقت منجی موعود در "دفاع از مهدویت"

بررسی حقیقت منجی موعود در "دفاع از مهدویت"

به گزارش سراج24، در عصر کنونی که دشمنان بشریت افکار و عقاید انحرافی را در جامعه جهانی ترویج می‌کنند و منجی موعود واقعی را برای حیات و قدرت پوشالی و کاخ عنکبوتی خود خطرناک می‌دانند، درصدد ایجاد انحراف فرهنگی برآمده‌اند و با پوچ‌گرایی جامعه بشری و اخلاق و رفتار نیکو را مورد تعرض قرار داده‌اند.
لذا نویسنده بر آن شده است تا حقیقت مهدویت را با سلسله مباحث مختصر منجی موعود برای مشتاقان علم و فضیلت عرضه کند.
این کتاب از سلسله مباحث مهدویت درباره تشکیک و شبهات مهدویت و پاسخ و نقد آنهاست که نگارنده برای این منظور از عمومی بودن عقیده نجات و فطری بودن اعتقاد به مهدویت سخن می گوید.
اجماع مسلمانان بر ظهور مهدی(عج) معرفی شعرای مهدویت در طول تاریخ اسلام، تالیفات در قضیه مهدویت، روش های تالیف در موضوع مهدویت، راویان احادیث ظهور حضرت مهدی(عج) از صحابه و پاسخ به شبهات مربوط به مهدویت از مباحث بعدی کتاب است.
اشاره قرآن به ظهور منجی در آخرالزمان، پدید آمدن مدعیان مهدویت، تواتر احادیث فریقین بر ظهور حضرت مهدی(عج)، قائلین به صحت احادیث مهدویت از عناوین موجود در کتاب دفاع از مهدویت است.
شایان ذکر است، چاپ پنجم "دفاع از مهدویت"، تألیف علی‌اصغر رضوانی، 16 مرداد امسال، ازسوی مسجدمقدس جمکران، در 96 صفحه رقعی، با بهای 8500 ریال به بازار کتاب عرضه شد.

اخبار مرتبط

انفجار انتحاری در مسجد امام زمان(عج) کابل

کربلا در انتظار عاشقان «صاحب الزمان»/ ۳۰هزار نیرو مسئول تأمین امنیت زائران

جایگاه ولایت فقیه در عصر غیبت و نکاتی درباره وحدت شیعه و سنی

0 نظر

ارسال نظر

capcha