«سراج24» گزارش می‌دهد:

مقابله با تخریب باغات تهران دغدغه‌ای که اولویت فعالیت شهرداری شد

مقابله با تخریب باغات تهران دغدغه‌ای که اولویت فعالیت شهرداری شد

 

سرویس اجتماعی سراج24: برخی‌ها به دلیل منافع شخصی و اخذ سودهای اقتصادی دست به تخریب باغات در استان تهران به ویژه ارتفاعات آن  می‌زنند تا جایی که این اقدامات مورد تذکر جدی مقام معظم رهبری قرار گرفته است.
در مورد صحبت‌های روزگذشته مقام معظم رهبری در دیدار با شهردار تهران و اعضای شورای شهر مبنی بر قدر دانستن باغات و درخت‌های تهران و حفظ این ثروت ملی باید افزود که به طور حتم منابع طبیعی، آب و خاک سرمایه هر کشور محسوب می‌شود که باید در حفظ و نگهداری آن سعی و تلاش بی‌شائبه‌ای صورت گیرد.
 
 توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جلوگیری از تبدیل باغات به ساختمان یک موضوع ضروری است چرا که اکنون تهران جزو آلوده‌ترین استان‌های کشور است و بخشی از این آلودگی به دلیل نبود فضای سبز در کشور به شمار می‌رود که این آلودگی نیز تنگی نفس را به دنبال دارد.
 
متاسفانه امروزه شاهد قطع درختان در استان تهران و شهرستان‌های اطراف هستیم درحالی که اگر به فرمایشات رهبر معظم انقلاب توجه شود بحث اهمیت بخشیدن به فضای سبز نیز در دستور کار مسئولان قرار می‌گیرد.
 
در گذشته شهرستان‌هایی همچون شهریار دارای باغات زیادی بود به گونه‌ای که این منطقه به عنوان ریه تهران در نظر گرفته می‌شد اما قطع درختان تا جایی پیش رفت که کمتر می‌توان فضای سبز و باغات را در این شهرستان مشاهده کرد.
 
می‌توان یکی از این علت‌ها را به کمبود آب در تهران مرتبط دانست زیرا این کمبود باعث شده درختان و باغات کمتر از گذشته مورد آبیاری قرار گیرند و همین امر باعث خشکی و از بین رفتن فضای سبز می‌شود.
 
از سویی دیگر برخی‌ها به دلیل منافع شخصی خود، سعی در از بین بردن فضای سبز دارند و می‌خواهند با ساختن ساختمان‌های بلند به منفعت‌های اقتصادی دست یابند.
 
در این رابطه شهردار تهران و اعضای شورای شهر باید به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند، چرا که به طور حتم ایجاد ساختمان‌ به جای فضای سبز نفس تهران را می‌گیرد و خشکی درختان جز خسارت برای این شهر فایده دیگری ندارد.

اخبار مرتبط

آشنایی با اصول باغبانی

حواشی قتل همسر شهرار سابق تهران

صحنه قتل، همسر محمدعلی نجفی در وان خونین حمام منزلش+تصویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha