هفته بیست و دوم لیگ برتر؛

پیروزی استقلال برابر همنام خوزستانی/فاصله ۴ امتیازی آبی‌ها با پرسپولیس

پیروزی استقلال برابر همنام خوزستانی/فاصله ۴ امتیازی آبی‌ها با پرسپولیس

 به گزارش « سراج24»، تیم‌های استقلال تهران و صنعتی خوزستان در آخرین بازی هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند. در این بازی که از ساعت 16:40 امروز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار شد تیم استقلال با یک گل برابر حریف خود به برتری دست یافت. محمد قاضی در دقیقه 76 زننده تنها گل آبی‌پوشان پایتخت بود.

دقایق اولیه این دیدار کاملا آرام و در میانه میدان سپری شد تا اینکه در دقیقه یازده میداودی با ضربه خود به سمت دروازه رحمتی نخستین جرقه این دیدار را زد. پس از آن آبی‌پوشان تهرانی تا حدی بر بازی مسلط شدند و با همکاری خسرو حیدری و هاشم بیک‌زاده در جناح راست سعی کردند حریف را تحت فشار قرار دهند.

در دقیقه 18 بازی محمد قاضی با شوت سر ضرب و آرام خود سعی کرد دروازه حریف را تهدید کند که توپ او به بیرون رفت. استقلال که روی توپ‌های بلند برنامه داشت در دقیقه 22 روی ضربه عمران‌زاده خطرساز شد ولی این توپ درون دروازه حریف نرفت.

در دقیقه 25 بازی کلاه کج روی یک ضربه کرنر صاحب موقعیت خوبی شد ولی ضربه او در میانه راه به دست قاضی اصابت کرد و در حالی که همه بازیکنان تیم صنعتی نسبت به عدم اعلام ضربه پنالتی اعتراض داشتند داور مسابقه رای به ادامه کار داد.

استقلال در دقیقه 28 روی شوت پژمان نوری در موقعیت گلزنی قرار داشت اما در آخرین لحظه نوک انگشتان دست پرویز کریمی دروازه‌بان صنعتی این موقعیت را از میزبان گرفت. بعد از این صحنه بازی تا حد زیادی متعادل شد و توپ در میانه میدان ضربه خورد.

در دقیقه 42 ضربه سر میداودی به شکل خطرناکی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت. این بازیکن در دقیقه 43 نیز روی یک ضربه کاشته رحمتی را به واکنش وا داشت. پس از این صحنه اتفاق جدی روی دروازه‌ها رخ نداد و این نیمه در نهایت با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

استقلال نیمه دوم را با یک تغییر آغاز کرد. نیکبخت از بازی بیرون رفت و تیموریان جای او را گرفت. متعاقب این تغییر بیک‌زاده هم به جناح چپ رفت با این حال این تیم صنعتی بود که با شوت سر ضرب میداودی تا یک قدمی گل پیش رفت ولی مدافعان تیم میزبان بعد از دفع رحمتی به موقع ریباند کردند.

استقلال که دقایق ابتدایی این نیمه را تحت فشار حریف سپری کرده بود با ضربه خطرناک و راه دور تیموریان در دقیقه 54 خود را از فشار حملات صنعتی خارج کرد. آبی‌پوشان پایتخت در دقیقه 56 روی فرار نظری می‌توانستند به گل برسند ولی نظری خود را به زمین زد و داور هم بی توجه به اعتراضات میزبان برای اعلام پنالتی رای به ادامه کار داد. در دقیقه 57 حرکت ترکیبی خود آبی‌پوشان با ضربه پژمان نوری همراه شد که کریمی دروازه‌بان صنعتی به شکل استثنایی آن را دفع کرد.

اهوازی‌ها که روی شوت های راه دور برنامه داشتند بعد از اینکه چند بار شانس خود را امتحان کردند در دقیقه 72 روی ضربه محکم میداودی تیر افقی دروازه رحمتی را به لرزه در آوردند. یک دقیقه بعد مهدی خیری روی پاس مبعلی دروازه میزبان را تهدید کرد.

قلعه نویی در دقیقه 74 کاروالیو را به جای نظری به میدان فرستاد تا شاید این بازیکن جدید برزیلی شرایط را به سود آبی‌پوشان تغییر دهد. دو دقیقه بعد استقلال به گل رسید. سانتر خسرو حیدری را محمد قاضی با یک ضربه سر دقیق درون دروازه پرویز کریمی جای داد تا قلعه‌نویی و دیگر نیمکت نشینان استقلال نفس راحتی بکشند.

تیم صنعتی در دقیقه 91 بازی روی ضربه سر خطرناک میداودی نفس را در سینه استقلالی ها حبس کرد ولی ضربه او در حالی که کاری از رحمتی ساخته نبود به شکل ناباورانه‌ای به بیرون رفت تا این فرصت هم از دست برود.

استقلال پس از این گل بیشتر به دفاع پرداخت تا به یک برد روحیه بخش قبل از دربی دست یابد. این تیم با بردی که کسب کرد 44 امتیازی شد و در صدر جدول رده‌بندی ایستاد. تیم استقلال صنعتی هم با 23 امتیاز در رده دهم جدول باقی ماند.

جدول رده‌‌بندی لیگ برتر:
1- استقلال تهران 44 امتیاز
2- فولاد خوزستان 42 امتیاز
3- پرسپولیس 40 امتیاز
4- سپاهان اصفهان 39 امتیاز
5- نفت تهران 38 امتیاز
6- تراکتورسازی تبریز 36 امتیاز
--------------------------------------------
13- ذوب‌آهن اصفهان 19 امتیاز
14- راه‌آهن سورینت 18 امتیاز
15- مس کرمان 16 امتیاز - تفاضل گل 13-
16- فجرسپاسی شیراز 16 امتیاز - تفاضل گل 17-

اخبار مرتبط

پایان هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال+جدول

سپیدرود یک - پرسپولیس ۳

داوران قضاوت کننده در هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال+اسامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha