مدیرعامل مرکز آموزشی دولت الکترونیک در ایران عنوان کرد

وجود نیمی از کاربران اینترنت خاورمیانه در ایران

وجود نیمی از کاربران اینترنت خاورمیانه در ایران

 

 

به گزارش سراج24: احسان قدیری امروز در تعریف تجارت الکترونیک اظهار کرد: تجارت الکترونیک می‌تواند به رشد اقتصادی کمک کند.

وی افزود: تجارت الکترونیک برای توسعه به کسب و کار شرکت‌ها تاثیرگذار است و در پیدا کردن فرصت شغلی بهتر و یا در حوزه کاری خود کمک می‌کند.

*وجود بیش از 50 میلیون نفر کاربر اینترنت در ایران

مدیرعامل شهر الکترونیک پارس با بیان اینکه طبق آمار جدید بیش از 50 میلیون نفر کاربر اینترنت در ایران وجود دارد، گفت: حدود 22 میلیون نفر کاربر اینترنت تلفن همراه هستند.

وی با تصریح بر اینکه نیمی از کاربران اینترنتی خاورمیانه در ایران هستند، خاطرنشان کرد: بازار و ظرفیت بسیار بزرگی است.

قدیری افزود: اگر کالای خود را در بازار داخلی و بین‌المللی عرضه کنیم فرصت بسیار خوبی برای کار کردن است.

وی با اشاره به حضور ایران در تجارت الکترونیک یادآور شد: نقاطی از کشور که در تجارت الکترونیکی کالای خود را عرضه کردند اکنون پیشتاز هستند و درآمدزایی دارند.

این مسئول ادامه داد: بخش‌هایی که تجارت الکترونیک برای شرکت و فعالیت خود ایجاد نکردند رشد نداشتند.

*ارسال 170 میلیون ایمیل در هر دقیقه

وی فضای اینترنت را بسیار وسیع خواند و تصریح کرد: در 60 ثانیه 700 هزار جستجوی اینترنتی و 170 میلیون ایمیل در دنیا ارسال می‌شود.

قدیری اضافه کرد: در 60 ثانیه 70 وب‌سایت ثبت می‌شود و یک‌هزار و 500 پست جدید ایجاد و در هر دقیقه 25 انواع ویدئوها در زمینه‌های سرگرمی، تجاری، تبلیغاتی و... آپلود می‌شود و بیش از 370 هزار دقیقه مکالمات اینترنتی اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه فضای گسترده اینترنت به این معنا نیست که  اگر هر کس با هر شرایطی به اینترنت وصل شد، توزیع می‌شود، گفت: این فرصت را باید خودمان درست کنیم.

مدیرعامل نخستین مرکز آموزشی، مشاوره‌ای و اجرای تجارت و دولت الکترونیک در ایران با اشاره به اینکه تجارت الکترونیک می‌تواند مزیت داشته باشد، خاطرنشان کرد: طبق این مزیت می‌توانیم مخاطب را جذب کنیم.

*مبادلات 8 هزار میلیارد دلار تجارت الکترونیک در دنیا

وی مزایای تجارت الکترونیک را کاهش هزینه‌ها و دسترسی به بازارهای جدید ذکر کرد و افزود: حدود 8 هزار میلیارد دلار حجم تجارت الکترونیکی در دنیا عنوان شده است که از 18 یا 19 هزار میلیارد دلار مبادلات جهانی، حدود 50 درصد حجم مبادلات دنیا را به خود اختصاص می‌دهد.

قدیری پرداختن به تجارت الکترونیکی را نیاز ضروری دانست و توجه به آن را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: این موضوع تبدیل به الزام شده و اگر پرداخته نشود متحمل ضرر می‌شویم.

*آموزش تجارت الکترونیکی از کلاهبرداری الکترونیکی جلوگیری می‌کند

وی درباره آسیب‌های تجارت الکترونیک متذکر شد: استفاده از هر چیزی باید درست انجام شود و تجارت الکترونیک نیز با انسان‌ها سر و کار دارد و در امر تجارت کلاهبرداری وجود دارد.

این مسئول یادآور شد: باید از کلاهبرداری جلوگیری کنیم و این امر نیاز به آموزش دارد.

وی دانستن امنیت در فضای اینترنت را مهم خواند و خاطرنشان کرد: آموزش در زمینه فضای امنیت اینترنت استفاده از آن حتی به صورت شخصی را راحت‌تر می‌کند.

قدیری با بیان اینکه آموزش درست از مخاطرات تجارت الکترونیک جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: آموزش درست از کلاهبرداری اینترنتی جلوگیری می‌کند.

*برگزاری دوره‌های آموزش تجارت الکترونیک در کشور

وی از برگزاری دوره‌های آموزش تجارت الکترونیک در سطح‌های مختلف کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی در گیلان برگزار شده و برای استان‌های دیگر با همکاری اتاق‌های بازرگانی برگزار می‌شود.

مدیرعامل شهر الکترونیک پارس، با اشاره به آموزش‌های تجارت الکترونیک اظهار کرد: این آموزش‌ها در سه سطح پایه، پیشرفته و طراح الکترونیکی است.

وی سطح پیشرفته آموزش را تاجر الکترونیک نامید و متذکر شد: طراح الکترونیک نیز برای دیگران آموزش تجارت الکترونیک می‌دهد.

قدیری جدی گرفتن تجارت الکترونیک در کسب و کارها را مهم دانست و خاطرنشان کرد: تجارت الکترونیک به شدت در رونق کسب و کار نقش موثری دارد.

*90 درصد وب‌سایت‌ها غیراستاندارد است

وی با اشاره به اینکه عنوان می‌شود 90 درصد وب‌سایت‌ها از حداقل استانداردهای لازم برخوردار نیستند، یادآور شد: 10 درصد بقیه کسانی هستند که دانش بیشتری دارند.

این مسئول تصریح کرد: در تجارت الکترونیک بیش از اینکه به سرمایه نیاز داشته باشیم به دانش نیاز داریم و این امر می‌تواند به اقتصاد کلان کشور کمک کند.

اخبار مرتبط

خردادماه؛ واکسیناسیون عمومی آغاز می‌شود

با «داروی ایرانی» کرونا را درمان می‌کنیم

اطلاعات دقیقی از سازوکار کواکس نداریم/ بازی «دوگانه سلامت-مذاکره» خیانت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha