اختصاصی «سراج24»

کم‌رنگ کردن مرگ ماجد با اتهام‌زنی به سپاه پاسداران/تلاش غیر متعارف آل سعود مشکوک است

کم‌رنگ کردن مرگ ماجد با اتهام‌زنی به سپاه پاسداران/تلاش غیر متعارف آل سعود مشکوک است

به گزارش خبرنگار بین الملل سراج24 صبح  امروز خبرگزاری دولتی لبنان از مرگ ماجد الماجد، فرمانده گردان عبدالله عزام، از گروه‌های وابسته به القاعده که در لبنان در بازداشت بود، خبر داد.

این تروریست سرشناس سعودی تنها سرنخ موجود درباره پرونده حمله تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان محسوب می‌شد که در جریان آن حداقل 20 تن به شهادت رسیدند. بدنبال دستگیری ماجد دستگاه‌های امنیتی عربستان با استفاده از نفوذ خود در دستگاه اطلاعاتی لبنان در تلاش بودند تا ماجد را به عربستان منتقل کنند اما رایزنی‌های دیپلماتیک دستگاه سیاست خارجی کشور مانع از تحویل تروریست سعودی به عربستان شد و قرار بر این شد که این تروریست برجسته سعودی در داخل لبنان بازجویی و محاکمه شود.

برخی منابع آگاه عنوان کرده بودند که مراحل بازجویی در حال نزدیک شدن به اخبار مهمی است که شبکه‌های این ترور و هم چنین ترورهای اخبر در منطقه را مشخص می‌کند.اما با ما مرگ ماجد الماجد سبب شد تا این پرونده بدون شناسایی عوامل اصلی و پشت پرده انفجار سفارت ایران در لبنان بسته شود.

به گفته برخی از کارشناسان امنیتی عربستان پس از دستگیری ماجد در یک اقدامی غیر متعارف درخواست کرد تا وی به عربستان منتقل شود و با این اقدام نشان داد تا چه اندازه‌ای این مهره تروریستی برایش مهم است.

اما جریان رسانه ای غرب با هدایت رسانه‌های آلمانی تلاش کرده است برای کم‌رنگ کردن مرگ ماجد الماجد اتهام زنی به سپاه پاسداران را موضوع اصلی قرار دهند.

این رسانه‌ها بدون ذکر نام یا منبعی عنوان کرده‌اند که سپاه پاسداران در بحرین فعالیت نظامی می کند و به مخالفان آل خلیفه آموزش نظامی‌می‌دهد.

برخی از کارشناسان رسانه‌ای تاکید کردند: جریان رسانه‌ای غرب در ماه‌های اخیر برای القا موضوعات مورد نظر خود ابتدا سعی می‌کند از رسانه هایی استفاده کند که کمترین سوگیری را با کشور هدف دارند از این رو مشاهده می‌کنیم که کشور المان برای کم‌رنگ کردن مرگ ماجد پروژه اتهام زنی به سپاه پاسداران را آغاز کرده است.

 

اخبار مرتبط

2 نظر

ارسال نظر

capcha