آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

فتنه‌گران در سال 88 به مصاف با ولایت آمدند‌/ژنو2 بدون حضور ایران راه به جایی نمی‌برد

فتنه‌گران در سال 88 به مصاف با ولایت آمدند‌/ژنو2 بدون حضور ایران راه به جایی نمی‌برد

به گزارش « سراج24 »؛ آیت‌الله سیداحمد خاتمی" در نمازجمعه عبادی_ سیاسی امروز تهران با بیان اینکه در فتنه ۸۸ باطل لباس حق برتن کرد، گفت: در فتنه ۸۸ کسانی که روزی به اصطلاح خودی بودند برای سقوط نظام ولایی به صحنه آمدند.  
 خطیب نمازجمعه تهران، با بیان اینکه نگرانی‌های پیغمبر(ص) برای هر انقلابی صادق است، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) سه نگرانی را برای بعد از وفات خود مطرح کردند، یکی اینکه مومنان بعد از شناخت راه به بیراهه بروند و دوم اینکه فتنه‌های گمراه کننده و کور شکل بگیرد و سوم فساد اقتصادی و اخلاقی در جامعه مشهود شود که فتنه ۸۸ از مصادیق این فتنه‌ها بود.  
 
وی با بیان اینکه در دی ماه شهیدان فراوانی داده‌ایم، تصریح کرد: مراسم محرم و صفر که شما مردم با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار کردید، کشور را بیمه کرده و توصیه می‌کنم نور عزاداری را حفظ کرده و از گناه پرهیز کنید.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه جامعه‌ای که مهربانند، یکدیگر را تخریب نمی‌کنند، مطرح کرد: جامعه اسلامی باید مراقب و مدافع یکدیگر در حق باشند و در ۴ دفاع ناسیونالیستی، نژادی، فامیلی و حزبی حق گم می‌شود که‌‌ همان تعصب ناپسند است.  
 
وی با اشاره به اینکه از جمله صفات خداوند دفاع از مومنان است، گفت: خدا خیانتکاران و افراد ناسپاس را دوست ندارد و همه باید از رفتار درست مومنان دفاع کنند و تن‌هایشان نگذارند.  
 
خطیب نمازجمعه تهران تاکید کرد: یکی از جلوه‌های دفاع از مومن ایمان و اعتقاد به خدا و باورداشتن قیامت بوده و کسی که این خصوصیات را داشته باشد، در مجلسی که رهبر اسلامی هتک حرمت می‌شود، نباید بنشیند و نشستن در این مجالس گناه و حرام است.  
 
آیت‌الله خاتمی ادامه داد: یکی از جلوه‌های دفاع از مومن این است که نباید در مجلس تخریب مومنان شرکت کرد.  
 
وی افزود: از دیگر جلوه‌های دفاع از مومن انفاق‌های ارزشمند بوده که مهم‌ترین آن انفاق از آبروست.  
 
خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه جامعه اسلامی یک مجموعه هستند که نباید آسیب ببینند، اظهارداشت: کسانی که سرمایه تقوا دارند به جهنم نمی‌افتند و به بهشت راه پیدا می‌کنند.  
 
آیت‌الله خاتمی با اشاره به پیش رو داشتن ۱۹ دی مطرح کرد: ۱۹ دی در حقیقت آغاز جریان انقلاب در مرحله دوم بود و حرکت بسیار بزرگ و جرقه‌ای در میان ظلمت و تاریکی بود.  
 
وی با بیان اینکه ۱۰ دی سال ۵۷ در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور طاغوت، جلادی و دژخیمی کرد، اظهار داشت: در این ماه، سالگرد شهادت شهید سرلشکر منصور ستاری و سرلشکر احمد کاظمی را پیش رو داریم.  
 
خطیب نمازجمعه تهران ادامه داد: ۷ دی سال ۵۳ سالروز شهادت آیت‌الله غفاری بود که در اثر شکنجه طاغوتیان به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه امسال در سراسر کشور یوم الله ۹ دی برگزار شد، اظهار داشت: مردم در حماسه ۹ دی به صحنه آمدند و بساط فتنه گران را جمع کردند و این در حالی بود که مردم کرمان و بهبهان باشکوه‌ترین مراسم مردمی را برگزار کردند.  
 
آیت‌الله خاتمی ادامه داد: حماسه ۹ دی حاوی ۴ پیام اصلی است و این برای کسانی که باید این پیام را متوجه شوند، اهمیت دارد و برای آن‌ها دریافت این پیام مایه سعادت خواهد بود.  
 
خطیب نمازجمعه تهران، با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی حماسه عشق به ابا عبدالله(ع) بود، اضافه کرد: فتنه گران در آن موقع به عزاداری سیدالشهداء(ع) نیز رحم نکردند و این در حالی بود که این عزاداری محور وحدت ملت ما است، بنابراین فتنه گران و همه کسانی که فتنه گر فرهنگی هستند، این پیام را بگیرند که مردم ما در ارتباط با مقدسات و امامان خود حساس هستند.  
 
وی افزود: فتنه گران و تمام کسانی که فتنه گر فرهنگی هستند، دریابند که چنانچه اهانتی به مقدسات و امامان شود، با خشم مردم مواجه خواهند شد و ملت ما مشت محکمی بر دهان آن‌ها خواهند زد.  
 
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی حماسه بیعت با نظام اسلامی و ولایت بود، تصریح کرد: فتنه‌گران ۸ ماه به مصاف با ولایت آمدند و مردم ما با عمق جان به اینجا رسیدند که به صحنه بیایند و عملا نشان دهند که ما اهل کوفه نیستیم تا علی تنها بماند.  
 
خطیب نمازجمعه ادامه داد: در حماسه ۹ دی‌‌ همان اندازه که تولی جلوه داشته، تبری از ولایت ستیزان هم جلوه باشکوهی داشت، چرا که تولی و تبری هردو با هم جزء دین است.  
 
وی با اشاره به اینکه نفرت از بیگانگان مداخله گر پیام دیگری از ۹ دی بود، اظهار داشت: روان‌شناسی مردم ما چنین است که از بیگانگان مداخله گر نه تنها از متدینین آن‌ها بدشان می‌آید، بلکه از آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی و سازمان جهنمی منافقین، رقاصه‌ها که همه در اردوگاه ضدیت با مردم و حمایت از فتنه گران هستند، بیزارند.  
 
آیت‌الله خاتمی افزود: پیام مردم به خارجیان و بیگانگان مداخله گر این بود که آن‌ها بدانند؛ فضولی موقوف! چرا که با حمایت آن‌ها از فتنه گران، نفرت مردم ما از آنان چندبرابر شد.  
 
خطیب نمازجمعه در ارتباط با عدم دعوت ایران در کنفرانس ژنو تصریح کرد: ایران اسلامی بحمدالله هیچ نیازی به حضور در کنفرانس ژنو ندارد، اما بیگانگان بدانند بدون حضور ایران کنفرانس ژنو قطعا شکست خواهد خورد و راه به جایی نمی‌برد.  
 
وی اضافه کرد: شما چه بخواهید، چه نخواهید، امروز ایران اسلامی یک قدرت بزرگ در جهان است و کشور ما در هر مجمعی که حضور پیدا کند، آنجا حضور منطق و دلسوزی برای مردم است و این چیزی است که دنیای استکبار آن را نمی‌خواهد.  
 
آیت‌الله خاتمی با اشاره به جنایت تکفیری‌ها و آدم کشی آن‌ها اظهار داشت: در آمار‌ها آمده که یک تکفیری ۳۵۰ نفر را در لبنان هدف حملات تروریستی قرار داده و این در حالیست که این عملیات تروریستی در عراق نیز انجام می‌شود.  
 
وی افزود: ما به دولت عراق که با تروریست‌ها مبارزه کرده است خداقوت می‌گوییم و امیدواریم با قلع و قمع تروریست‌ها آرامش در عراق فراهم شود.  
 
خطیب نمازجمعه تهران در پایان خاطرنشان کرد: سرنخ تمام این جریان‌های تروریستی آمریکاست، چرا که این کشور جهان اسلام را ناامن می‌خواهد و این در حالی است که جنایتکاران خارج از اسلامند و ربطی به اسلام ندارند.

اخبار مرتبط

مراسم واع با پیکر شهیده فاطمه اسدی در نمازجمعه این هفته تهران

نگاهی به بیم‌ها و امیدها در مواجهه با ایام‌الله

ماجرای مجوز وزارت ارشاد به آلبوم خواننده زن/ اشتباهات دولت دهم مجوز تکرار اشتباهات برای دولت یازدهم نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha