انتشار همزمان سرمقاله تصادفی در نیویورک تایمز و گاردین!

 انتشار همزمان سرمقاله تصادفی در نیویورک تایمز و گاردین!

به گزارش« سراج24 »، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز (nytimes) و روزنامه انگلیسی گاردین (theguardian) با انتشار سرمقاله های جداگانه، خواهان بخشودگی ادوارد اسنودن افشار اطلاعاتی سازمان های جاسوسی ایالات متحده و بازگشت او به آمریکا شدند.

 

این دو روزنامه با ذکر این نکته که «از ادوارد اسنودن باید به خاطر افشاگری هایش تقدیر شود و نباید او را مجازات کرد» انتشار همزمان این سرمقاله ها را در این دو روزنامه تصادفی خوانده اند.

 

روزنامه های گاردین، چاپ بریتانیا و نیویورک تایمز، چاپ آمریکا از دریافت کنندگان اصلی اطلاعات افشا شده به وسیله اسنودن بوده اند.

 

ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار پیشین سازمان امنیت ملی این کشور در پی افشای اطلاعات مربوط به طرح های فوق محرمانه گردآوری اطلاعات مکالمات دیجیتال شهروندان از ایالات متحده گریخت و در حال حاضر در روسیه زندگی می کند.

 

 

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در این باره نوشته است:  «با در نظر گرفتن ارزش فوق العاده زیاد اطلاعات آشکار شده به وسیله اسنودن و افشاگری های وی از سوء استفاده صورت گرفته از قدرت، استحقاق آقای اسنودن بیشتر از تبعید دائمی، ترس و فرار است.»

 

روزنامه انگلیسی گاردین نیز نوشت: «باید افراد معقول در دولت اوباما در پی راهکاری برای بازگشت عزتمندانه ادوارد اسنودن به آمریکا باشند و باراک اوباما از اختیارات خود به گونه ای استفاده کند که نحوه برخورد با اسنودن به نمونه درخشانی از آزادی بیان تبدیل شود.»

 

گاردین در عین حال تاکید کرده است که «بعید می داند که باراک اوباما، ادوارد اسنودن را عفو کند.»

 

ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعات سازمان های جاسوسی آمریکا که به طور رسمی به جاسوسی و سرقت اسناد دولتی متهم شده است، در حال حاضر در روسیه به سر می برد.

اخبار مرتبط

موساد: حمله به سوریه صوری و ناکارآمد بود

بیانیه وزیر خارجه کانادا برای «سید امامی»

واکنش پکن به اتهام جاسوسی چین از آلمان

0 نظر

ارسال نظر

capcha