اختصاص ۳ رواق‌ حرم مطهر رضوی برای عزاداری زائران خارجی

اختصاص ۳ رواق‌ حرم مطهر رضوی برای عزاداری زائران خارجی

 

به گزارش «سراج24»، با توجه به تشرف میلیونی زائران از اقصی نقاط دنیا به حرم مطهر رضوی، آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوعی را با هدف آشنایی با سنت و سیره رضوی و معارف والای اهل بیت(ع) برای این زائران تدارک می‌بیند.
در دهه پایانی ماه صفر که مصادف با شهادت امام رضا(ع) است، زائران غیرایرانی بسیاری از کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان و... به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند و برای بهره‌مندی هرچه بیشتر آنان رواق‌های مبارکه غدیر، کوثر و دارالرحمه برای برگزاری مراسم ویژه آنان اختصاص یافته است.
در سالروز شهادت علی‌ ابن موسی‌الرضا(ع) برای زائران آذری، روسی و ترکی زبان ویژه برنامه‌هایی متناسب با این روز تدارک دیده شده است. قرائت قرآن، ادعیه و زیارت عاشورا، برگزاری کلاس‌های احکام و سخنرانی با رویکرد تبیین سنت و سیره نبوی و رضوی از برنامه‌های در نظر گرفته شده در این ویژه برنامه‌ها است.
سامر بابایف، گرامی ، قاسمی و قاسم‌اف از سخنران این مراسم هستند و همچنین برگزاری مراسم عزاداری و سینه‌زنی و مسابقات فرهنگی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در این مراسم است.
همچنین برای زائران اردو زبان در رواق کوثر حرم مطهر رضوی برنامه‌هایی برگزار می‌شود. برپایی نماز جماعت مغرب و عشاء، قرائت قرآن، ادعیه و زیارت، مداحی و سخنرانی از برنامه‌هایی تدارک دیده شده در این ویژه برنامه است. سید مرتضی حسین نقوی و سید سبط حیدر زیدی از سخنرانان این مراسم هستند. برگزاری مسابقه و اهدای جوایز از دیگر در این آئین عزاداری پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

توزیع 220 هزار پرس غذای متبرک در بیمارستان‌ های مشهد

کارگروه فضای مجازی اعتاب مقدسه کشور در حرم امام رضا(ع) آغاز به کار کرد

فیلم| وداع با ۲ ماه عاشقی/"کمِ ما رو قبول کن"

0 نظر

ارسال نظر

capcha