آشنایی با 5 خودرو به‌روز، مناسب و جمع‌وجور برای زندگی شهری!

آشنایی با 5 خودرو به‌روز، مناسب و جمع‌وجور برای زندگی شهری!

به گزارش « سراج24 » همگی ما دوست داریم تا خودروهایی را برانیم که کاملا مناسب زندگی شهری باشد و در عین جادار بودن قالبی جمع و جور داشته و در ضمن دارای مصرف سوخت اقتصادی نیز باشند. ما در این مطلب 5 خودرو مناسب زندگی شهری را به شما معرفی می‌کنیم که دارای این خصوصیات بوده ودر ضمن قیمت بالایی نیز در بازار بین المللی ندارند.

BMW i3

خودروساز آلمانی بی.ام.دبلیو هدف خود را از ساخت این خودرو را تولید یک خودرو شهری اعلام کرده اند و به نظرمی‌رسد کار خود را به خوبی انجام داده است. این خودرو با یک فضای معقول داخلی در داخل کابین نیز نسبتا مجلل بوده و البته به جای چرم و چوب‌های سنتی تر و تمیز خریداران چوب بازیافتی و کنف را مشاهده می‌کنند.این خودرو دارای یک شاسی سبک وزن از الومنیوم به همراه فیبر کربن تقویت شده به همراه یک موتور الکتریکی با قدرت پیشرانه 170 اسب بخار و 184 پوند بر فوت نیروی گشتاور است. البته اگر شما تصمیم به ترک شهر و خارج شدن از ان را دارید بی.ام.دبلیو یک نسخه مخصوص با یک موتور توربودوگانه بنزینی با ظرفیت 650 سی سی را ارائه می‌دهد.

Chevrolet Spark EV

تنها خودرو تمام الکتریکی شورلت که البته دارای باتری قدرتمندی است به طور کامل باعث آبروداری شورلت نیز شده است.این خودرو دارای قدرت پیشرانه 140 اسب بخار است که البته دارای نیروی گشتاور 400 پوند بر فوت است و البته با دستیار پارکینگ و یک دید بسیار عالی یک گزینه ایده آل برای خرید یک خودرو شهری مناسب است.

Kia Soul

از تلفیق هوندا المنت و سیون ایکس بی در یک بسته خودرو میا سول از سوی خودروساز کره ای روانه بازار شده است. البته شاید در نگاه اول خودرو دارای طراحی سردی باشد ولی دارای اندازه جمع و جور به همراه فضای داخلی نسبتا وسیع وموقعیت صندلی همانند خودروهای کراس اور است تا برای ساکنین شهر بسیار مفید باشد.این خودرو دارای گزینه‌های موتوری 1.6 لیتری با قدرت پیشرانه 130 اسب بخار و 118 پوند بر فوت نیروی گشتاور یا موتور 2.0 لیتری با قدرت پیشرانه 164 اسب بخار به همراه 151 پوند بر فوت نیروی گشتاور به همراه یک موتورچهار سیلندر با عملکرد بسیار مناسب است. به طور کلی این خودرو مناسب خریدارانی است که در خرید خودرو نمی‌دانند چه می‌خواهند و در حقیقت این خودرو تمامی‌خواسته‌های انان را برآورده می‌کند.

MINI Cooper

آخرین نسل خودرو مینی کوپر 201 که یک کوپه سقف دار است وممکن است نیز بزرگتر از همیشه به نظر برسد اما هنوز هم انتخاب قطعی و بدیهی خریدارانی است که یک خودرو شهری دوست داشتنی می‌خواهند.ظاهر خودرو بعد از 10 سال و به مدد مهندسان بی.ام.دبلیو دوباره طراحی شده و ظاهر بسیار مدرن تری به خود گرفته است. مینی کوپر 2014 دارای یک موتور توربوشارژ 1.5 لیتری  3سیلندر است که قدرت پیشرانه 134 اسب بخار و 162 پوند بر فوت نیروی گشتاور را ارائه می‌دهد و البته مدل اس با یک موتور 2.0 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر نیز قدرت پیشرانه 189 اسب بخاری و 207 پوند بر فوت نیروی گشتاور را ارائه می‌دهند.

Subaru WRX

اگر شما در یک شهر زندگی می‌کنید که دارای شرایط آب و هوایی متغیر است به طور یقین این خودرو تمام محور به کمک شماخواهد امد به خصوص اینکه اگردر یکجاده برفی مجبور به رانندگی باشید.این خودرو در زیر هود خود دارای یک موتور توربوشارژ 2.0 لیتری بوده که قدرت پیشرانه 268 اسب بخاری و 258 پوند بر فوت نیروی گشتاور را ارائه می‌دهد. در ضمن این خودرو در تست‌های ایمنی نمرات خیلی خوب کسب کرده و بسیار قابل اعتماد است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha