سایت ESPN FC خبر داد؛

قوچان‌نژاد و نکونام در میان بهترین‌های سال 2013 آسیا

 قوچان‌نژاد و نکونام در میان بهترین‌های سال 2013 آسیا

به گزارش« سراج24 »، سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام کرد: سایت  ESPN FC که از معتبرین سایت‌های ورزشی است در گزارشی 10 بازیکن برتر فوتبال قاره آسیا را انتخاب و معرفی کرده که در این بین نام جواد نکونام و رضا قوچان‌نژاد هم دیده می‌شود.

در گزارش این سایت آمده است: "رضا قوچان‌نژاد مهاجم تیزپای فوتبال ایران که تازه به ترکیب تیم ملی ایران اضافه شده بود، خیلی زود خودش را به عنوان یک بازیکن کلیدی مطرح کرد. وی که از سال 2012 مورد توجه کارلوس کی‌روش قرار گرفته بود، اما به دلیل مشکلاتی که ویزایش داشت نتوانست به ترکیب تیم ملی ایران اضافه شود اما او منتظر ماند تا کارش درست شود. این انتظار ارزشش را داشت زیرا گوچی در سال 2013، 8 گل برای تیم ملی ایران وارد دروازه حریفان کرد. رضا قوچان‌نژاد گل‌هایی حساسی برای ایران زد تا تیم ملی کشورش را به جام جهانی 2014 برزیل برساند."

نویسنده این گزارش از عدم حضور قوچان‌نژاد در ترکیب ثابت باشگاه استاندار لیژ انتقاد کرد و نوشت: "اگر قوچان‌نژاد فرصت بیشتری برای بازی در استاندارد لیژ داشت مطمئنا سال بهتری را پشت سر می‌گذاشت اما به هر حال گل‌‍های حساسی که او در مقدماتی جام جهانی 2014 زد، او را به یک بازیکن شاخص در آسیا تبدیل کرد.

نویسنده espn درباره جواد نکونام هم نوشت: "هرچند کاپیتان تیم ملی ایران در سال 2013 نتوانست عنوان بهترین بازیکن سال آسیا را بدست بیاورد اما او هم سال خوبی را پشت سر گذاشت و قطعا یکی از بهترین‌ها بود. جواد نکونام با 33 سال سن در صعود ایران به جام جهانی 2013 تاثیر بسیاری داشت و در دیدار رفت ایران و کره‌جنوبی در تهران، گل زد و در دیدار برگشت مقابل کره‌جنوبی، به عنوان کاپیتان ایران، به خوبی تیم ملی ایران را رهبری کرد. نکونام به همراه استقلال در جمع چهار تیم برتر آسیا حضور داشت و با استقلال به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و در صعود اسقلال نقش مهمی داشت."

اخبار مرتبط

بمب نقل و انتقالات پرسپولیسی می ترکد؟!

گل پنالتی رضا قوچان نژاد + فیلم

رضا قوچان‌نژاد در لیست فروش آپوئل

0 نظر

ارسال نظر

capcha