گیشه سینمای جهان

«هابیت۲» ۳۷۹ میلیون در دنیا فروش کرد

 «هابیت۲» ۳۷۹ میلیون در دنیا فروش کرد

به گزارش « سراج24 »، با این رقم فروش، «هابیت : ویرانی اسموگ» توانست به فروش کلی 379 میلیون دلاری در طی 2 هفته نمایش عمومی دست پیدا کند .

با اضافه کردن این رقم فروش بین المللی به رقم فروش 127 میلیون دلاری آن در آمریکای شمالی ، رقم فروش جهانی آن (هم آمریکا و هم بقیه کشورهای جهان به 406 میلیون دلار می رسد .

کسب رقم فروش 406 میلیون دلاری جهانی در دومین هفته نمایش عمومی فیلم، باعث خشنودی تهبه کنندگان آن در کمپانی برادارن وارنر شده است .

در عین حال، اهل فن و تحلیل گران اقتصادی سینما تعجب و شگفتی خود  از این رقم فروش بالا را اعلام کرده اند. ولی تهیه کنندگان فیلم میگویند انتظار چنین موفقیتی را برای آن داشته اند .

قسمت اول این مجموعه فیلم سه قسمتی سال گذشته میلادی در همین ایام به روی پرده سینماهای آمریکا  بقیه کشورهای جهان رفت .

این فیلم با رقم هزینه تولید 180 میلیون دلاری خود، حدود 303 میلیون دلار در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی فروش کرد .

دومین قسمت «هابیت» با یک هزینه تولید 100 میلیون دلاری تهیه شده و پیش بینی میشود در زمان نمایش عمومی خود تا حدود 350 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کند .

پیتر جکسن فیلم ساز نیوزیلندی تبار سینما کارگردانی هر سه قسمت این تریلوژی را به عهده دارد . او این سه گانه را بر اساس فیلم نامه ای از فران والش ساخته است .

فیلم نامه اقتباسی فیلم با نگاهی به کتاب دو جلدی جی آر آر تالکین به همین نام نوشته شده و در زمان ساخت، از یک فیلم دو قسمتی به فیلمی سه قسمتی تبدیل شد .

این قصه پیش در آمدی بر قصه کتاب سه جلدی و پرخواننده نالکین «ارباب حلقه ها» است، که دهه گذشته توسط جکسن تبدیل به یک سه گانه موفق سینمایی شد.

تمام بازیگران و عوامل تولید فیلم سه قسمتی «ارباب حلقه ها» در تولید «هابیت» ها هم مشارکت کردند و صحنه های آن در لوکیشن های استرالیا و نیوزیلند فیلم برداری شد.

در قصه «هابیت» ها ، کاراکتر بیلبو باگینز( با بازی مارتین فریمن) با کوتوله ها همراه میشود تا طی یک سفر ماجراجویانه و طولانی، بتوانند با غلبه بر اژدهای بد طینت اسموگ، سرزمین مادری شان را حفظ و محافظت کنند .

قسمت سوم این مجموعه هم سال 2014و  در آخرین روزهای پایانی آن به روی پرده سینماهای جهان خواهد رفت.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha