پیام کریسمس آقای افشاگر: امروز حتی یک کودک هم حریم خصوصی ندارد

پیام کریسمس آقای افشاگر: امروز حتی یک کودک هم حریم خصوصی ندارد

به گزارش « سراج24 »، شبکه "اسکای نیوز عربی" خبر داد که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در پیام ویدیویی دو دقیقه‌ای خود که در مکانی نامعلوم در مسکو ضبط شده بود گفت که میزان جاسوسی دولت‌ها حتی از آنچه جورج اورول در رمان کلیکرمان ۱۹۸۴ در باره دستگاه‌های جاسوسی به تصویر کشیده فراتر رفته است.

 

 

وی در حالی که مستقیم به دوربین نگاه می‌کرد گفت: جورج اورول، نویسنده بزرگ انگلیسی به ما نسبت به این خطرات هشدار داده بود، شیوه جمع آوری اطلاعات که در این کتاب توضیح داده می‌شود، میکروفن‌ها و دوربین‌ها، تلویزیون‌هایی که ما را ردیابی می‌کنند قابل مقایسه با آنچه امروز به کار گرفته می‌شود، نیست.

 

 

وی می‌افزاید: کودکی که امروز به دنیا می‌آید و بزرگ می شود هیچ تعبیری از حریم خصوصی ندارد. آنها هیچ گاه نمی‌فهمند چطور می توانند لحظه‌ای برای خودشان باشند بدون آنکه چیزی از آنها ضبط یا تحلیل شود.

 

 

اسنودن گفت: مناقشات امروز بر سر حریم خصوصی میزان اعتماد ما را به تکنولوژی اطرافمان و دولتی که آن را اجرا می‌کند، تعیین می‌کند.همراه هم ما می‌توانیم به توازن بهتری برسیم، تجسس گسترده را تمام کنیم و به دولت‌ها یادآوری کنیم که اگر می خواهد بداند ما چه احساسی به آنها داریم، پرسیدن از خودمان ارزان تر تمام می شود تا جاسوسی کردن از ما.

 

 

کانال ۴، یک شبکه تلویزیونی عمومی در انگلیس است که هر سال یک پیام کریسمس متفاوت پخش می‌کند. چیزی در مقابل آنچه که ملکه بریتانیا صادر می‌کند.

 

 

اسنودن اواخر ماه مه با مقدار قابل توجهی اطلاعات از آمریکا گریخت و اول ماه اوت توانست از روسیه پناهندگی موقت بگیرد. آمریکا این شهروند کشورش را به جاسوسی متهم کرده است.

 

 

وی در گفتگوی خود با روزنامه واشنگتن پست، گفت: من نمی خواستم جامعه را تغییر بدهم، من می خواستم فرصتی در اختیار جامعه بگذارم که اگر خواست خودش را تغییر دهد.

اخبار مرتبط

هر جا بتوانیم ایرانی‌ها را پس‌ می‌زنیم

جاسوسی سایبری سیا از همکاران خود در آمریکا

ایران، کوبا، حزب‌الله و روسیه در ونزوئلا حضور دارند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha