انتشار اولین تصاویر از عملیات نیروی هوایی عراق در الانبار + فیلم

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم،‌ عصر امروز سه‌شنبه نیروهای امنیتی عراق برخی تصاویر ویدئویی مربوط به عملیات شب گذشته نیروی هوایی ارتش این کشور در صحرای الانبار را منتشر کردند.

این تصاویر مربوط به هدف قرار دادن دو پادگان آموزشی القاعده در صحرای الانبار است که توسط موشک‌های هواپیماهای جنگی ارتش عراق منهدم شده و تعداد زیادی از تروریست‌ های موجود در آن نیز به هلاکت رسیدند.

همچنین یک منبع امنیتی عراق روز دوشنبه اعلام کرد که بالگرد های ارتش این کشور اردوگاه تشکیلات القاعده در وادی حوران را موشکباران کردند که باعث شد این اردوگاه به طور کامل تخریب شود.

بر اساس این گزارش، صدای انفجارهای پی در پی در نتیجه انفجار مهمات و تجهیزات جنگی مربوط به تشکیلات القاعده شنیده می‌شد. ارتش عراق به دنبال موشکباران این اردوگاه، اقدام به یورش به این اردوگاه برای پاکسازی آن از عناصر القاعده و سیطره بر این اردوگاه کرد.

این بالگرد‌ها سه خودروی شبه‌نظامیان القاعده را در استان الانبار نیز منهدم کردند که احتمال می رود حامل سلاح و مهمات بوده اند.

لازم به ذکر است این عملیات پس از آن شدت یافت که در روز جمعه 16 تن از نیروهای نظامی عراقی در حین پاکسازی منطقه الحسینیات در غرب الانبار به دست تروریست‌ها به شهادت رسیده و 35 تن دیگر زخمی شدند.

این امر سبب شد تا ارتش این کشور عملیات پاکسازی بسیار وسیعی را در صحرای الانبار،در مابین مرز اردن و مرز سوریه آغاز کند.

اخبار مرتبط

داعش در حملات خود به شیوه‌های کلاسیک متوسل شده/ بهبود عملکرد ارتش عراق نسبت به ۲۰۱۴

آغاز دوباره عملیات آزادسازی شهر «هیت»/ منطقه «الجمعیه» آزاد شد

بازگشایی جاده بغداد - بیجی

0 نظر

ارسال نظر

capcha