بابانوئل هم با تروریست‌ها می‌جنگد+عکس

 بابانوئل هم با تروریست‌ها می‌جنگد+عکس

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم، گذشت 3 سال از آغاز درگیری‌ها در سوریه و ورود گروه‌های تکفیری و سلفی مانند داعش باعث شد تا مردم در شهرهای مختلف سوریه به  تشکیل بسیج مسلح و دفاع از محلات و خانه‌های خود بپردازند. در این میان مسیحیان هم برای دفاع از خود دست به سلاح بردند.

آنان پس از یورش جبهه النصره به روستای تاریخی و مسیحی نشین معلولا و قتل‌عام ساکنان آن، همچنین تکرار این حمله و سرقت 12 راهبه تصمیم گرفتند تا سلاح به دست گرفته و برای دفاع از خاک خود وارد میدان مبارزه علیه گروه‌های تکفیری شوند.

این روزها فرارسیدن زمستان و فصل بارش برف دغدغه اصلی کلیه گروه‌های درگیر در سوریه می‌باشد که دولت از این شرایط بهترین استفاده را کرده و در مقابل گروه‌های تروریستی و تکفیری‌ها در تنگنا قرار گرفته‌اند.

مسیحیان سوریه که بارش برف برای آنان به معنی نزدیک شدن سال نو میلادی و جشن‌های کریسمس می‌باشد تصمیم گرفتند تا امسال بدون ترک مواضع جنگی و سلاح‌های خود به استقبال کریسمس بروند.

امسال نیز بابانوئل همچون سال‌های گذشته در مناطق مسیحی‌نشین به راه افتاده و هدیه خود را به ساکنان آن تقدیم می‌کند با این تفاوت که هدیه او امسال مقاومت و آزادی مناطق مسیحی نشین از چنگال گروه‌های تروریستی است.

طی روزهای گذشته برخی صفحات شخصی مسیحیان سوریه در پایگاه‌های اجتماعی شاهد انتشار تصاویری از بابانوئل در شهرهای مسیحی نشین این کشور است که گویای مبارزه بابانوئل با تروریست‌های تکفیری است.

لازم به ذکر است که چندی پیش اسقف لوقا الخوری یکی از مسئولان کلیسای انطاکیه از کلیه جوانان مسحی سوری که توانایی جنگیدن را دارند درخواست کرده بود تا سلاح به دست گرفته و از کشور در درجه اول و کلیساها که در معرض هجوم و تخریب از سوی تروریست‌ها قرار دارند در درجه دوم حفاظت کنند.

وی اعلام کرده بود که بسیاری از جوانان مسیحی آمادگی مبارزه داشته و بارها از ما درخواست کرده‌اند که اقدامات لازم برای جلوگیری از حمله تروریست‌ها به مناطق مسیحی نشین را انجام دهیم.

لوقا الخوری تاکید کرده بود که تروریست‌ها قصد دارند تا هویت تاریخی و مسالمت آمیز و همچنین آثار تاریخی مسیحیان در سوریه را از بین ببرند.

اخبار مرتبط

داعش فیلم حمله به «بیشکک» را منتشر کرد

همکاری آمریکا با تروریست‌ها در حمله به مقر روسیه

جنگنده‌های سوری مواضع جیش‌الفتح را در هم کوبیدند؛ افزایش تلفات تروریست‌ها به ۵۰۰ نفر

0 نظر

ارسال نظر

capcha