هاآرتص خبر داد

جزئیات نامه مستقیم "عباس" به اوباما

جزئیات نامه مستقیم "عباس" به اوباما

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم، هاآرتص نوشت که «محمود عباس» طی یک یادداشت غیر رسمی به «باراک اوباما» جزئیات موضع فلسطین در رابطه با قضایای راه‌حل دائمی را تشریح کرد.

منابع اسرائیلی و فلسطینی در این باره گفتند که عباس تصمیم گرفت تنها به بیان ملاحظات خود در برابر کری و یا «مارتین اندیک» فرستاده آمریکا در مذاکرات سازش اکتفا نکند و به همین دلیل مستقیما به اوباما نامه نوشته است.

این منابع افزودند: امری که باعث شد عباس مبادرت به ارسال نامه به اوباما نماید، ناامیدی عمیق وی از مواضع کری به خصوص در رابطه با ترتیبات امنیتی در کرانه باختری و توافقنامه صلح در آینده است.

یکی از منابع در این باره اظهار داشت: عباس در تاریخ 6 دسامبر از جلسه دیدار با کری خارج شد در حالی که به شدت عصبانی بود اما با این حال تصمیم گرفت که نامه رسمی به اوباما ارسال نکند بلکه یک یادداشت غیر رسمی ارسال نماید و به این ترتیب اجازه دهد مذاکرات ادامه یابد با این امید که اوباما در مذاکرات تاثیر بگذارد.

هاآرتص همچنین نوشت که علت عصبانیت عباس، پیشنهاد کری درباره باقی ماندن نیروهای اسرائیلی در دره اردن به مدت 10سال نبود بلکه این بود که وزیر خارجه آمریکا از درخواست اسرائیل حمایت و اعلام کرد که این نیروها تنها در صورتی از این منطقه خارج خواهند شد که فلسطینیان بتوانند امنیت این منطقه را آنگونه که اسرائیل می‌خواهد تامین کنند و در واقع اسرائیل برای عقب‌نشینی نیروهای خود از دره اردن حق وتو دارد.

از سوی دیگر رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی نوشتند که دولت آمریکا «بنیامین نتانیاهو» نخست‌ وزیر این رژیم را برای عدم اعلام طرح‌های مربوط به ساخت واحدهای جدید در شهرک‌های اسرائیلی تحت فشار قرار داده است.

اخبار مرتبط

نتانیاهو و همسرش برای نهمین بار بازجویی می‌شوند

حبس خانگی نزدیکان نتانیاهو

نتانیاهو دوباره بازجویی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha