مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره خبرداد

روی‌آوردن جوانان و نوجوانان به مصرف همزمان شیشه،تریاک و هروئین/کمبود مراکز درمانی

روی‌آوردن جوانان و نوجوانان به مصرف همزمان شیشه،تریاک و هروئین/کمبود مراکز درمانی

 

 

به گزارش سراج24: عباس دیلمی‌زاده با اشاره به اینکه هم‌اکنون 3 مرکز مخصوص افراد وابسته به شیشه تحت عنوان TC راه‌اندازی شده است، اظهارداشت: از این تعداد 2 مرکز در تهران و یک مرکز در شیراز فعال است.

وی گفت: مراکز TC در تهران برای زنان و مردان است و در شیراز مرکز درمانی شیشه مخصوص آقایان است که البته در این زمینه با محدودیت‌هایی روبرو هستیم.

دیلمی‌زاده گفت: با توجه به گسترش مواد صنعتی و روی آوردن جوانان، نوجوانان به این گونه مواد باید مراکز درمانی و بویژه مراکز TC در سطح کشور گسترش یابد.

مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره تصریح کرد: هم‌اکنون مصرف‌کنندگان از بین جوانان، نوجوانان و بزرگسالان به سمت مصرف مواد صنعتی و سنتی روی آوردند و در واقع شیشه، هروئین ، تریاک را با هم مصرف می‌کنند .

وی با بیان اینکه جمعیت خیریه تولد دوباره بنا دارد مراکز درمانی خود را در سطح کشور کاهش یابد و بیشتر به سمت الگوی درمانی گام بردارد، گفت: ما 3 هدف مهم در دستور کار خود قرار داده‌ایم که از آن جمله می‌توان به الگو سازی و مدل‌های درمانی جدید، آموزش به سایر NGOها برای درمان افراد معتاد و همچنین فعالیت‌های بین‌المللی و ارائه آموزش‌های لازم به NGOهای منطقه گام برداریم.

دیلمی‌زاده افزود: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از سازمان‌های مهم در حوزه درمان است که البته باید NGO ها و سازمان‌های غیر دولتی در بخش درمان معتادان را حمایت کنند که متاسفانه امسال از بخش درمان رقمی به جمعیت خیریه تولد دوباره پرداخت نکرده است.

اخبار مرتبط

انجام نخستین تست انسانی از میان ۶۰ هزار داوطلب

توزیع ۳۷۶۰ بسته معیشتی و بهداشتی در طرح «همت جوانانه، کمک مؤمنانه»

قانون ازدواجی که اجرایی شدنش باید تسهیل شود!

0 نظر

ارسال نظر

capcha