مداحان خردسال اربعین به شبکه دو می‌آیند

مداحان خردسال اربعین به شبکه دو می‌آیند

به گزارش «س راج24 » علی زارعان با اشاره به برنامه "نوگلان حسینی" که در ایام اربعین در دستور کار این شبکه قرار دارد، بیان کرد: "نوگلان حسینی" از جمله برنامه هایی است که با حمایت شبکه دو و از طرف فرهنگسرای اندیشه پخش خواهد شد. هدف برنامه این است که نسل آینده مداحان را آگاه کرده و موجب شود عزاداری‌ها از زیرساخت‌های معرفتی و صحت اطلاعات بیشتری برخوردار شوند و از بخش هایی که حقیقت ندارند، دور شوند.

وی ادامه داد: در این برنامه که با هدف تربیت و پرورش مداحان نسل‌های بعد انجام می گیرد ما برنامه های فرهنگسرای اندیشه در ارتباط با مسابقه، آزمون و مداحی کودکان و نوجوانان را که 23 تا 25 آذر ماه است ضبط کرده و بعد آنها را از شبکه دو تلویزیون پخش می کنیم تا مرحله به مرحله رشد و پیشرفت کودکان در مداحی نشان داده شود. همچنین همایشی هم در روز 28 آذر ماه برای برگزیدگان در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود که این مراسم نیز تحت پوشش سیما قرار خواهد گرفت و برگزیده ها بعدا در شبکه دوم سیما به اجرای مداحی خواهند پرداخت.

مدیر گروه خردسال و کودک شبکه دو در ادامه با بیان اینکه رفتارهای ما در مراسم گوناگون مذهبی نوعی مناسک‌سازی است، گفت: ما موظف هستیم که از دل فرهنگ حسینی بخش هایی را که قابلیت تبدیل به رفتار جمعی دارد، استخراج کنیم. مثال این مورد وجود برنامه هایی با موضوع شیرخوارگان حسینی است که متناسب با فرهنگ عاشورایی به تدریج در جامعه شکل گرفت و صداوسیما هم به آن پرداخت.

زارعان در پایان با اشاره به طرح های دیگری متناسب با کودکان و نوجوانان از طرح اولین جمعه ماه مبارک رمضان امسال برای کودکانی که برای اولین بار روزه می گیرند گفت و افزود: امسال در سازمان صداوسیما قرار شد جمعه اول ماه رمضان را برای روزه اولی‌ها در نظر بگیریم و این کودکان در سازمان بیشتر مورد توجه قرار بگیرند که به این ترتیب ویژه‌برنامه‌هایی برای این منظور تولید و پخش شد و از افرادی که برای اولین بار روزه می گرفتند و به نوعی جشن تکلیف آنها محسوب می شد، دعوت شد تا به این برنامه‌ها بیایند و امیدوارم این طرح در سال های بعدی هم ادامه پیدا کند.

هفتمین همایش "نوگلان حسینی" روز پنجشنبه 28 آذرماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

پخش ویژه‌برنامه شانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» از شبکه دو سیما

«تن‌های تنها» ویژه ایام پایان صفر روانه آنتن می‌شود

مرضیه هاشمی به شبکه دو می آید

0 نظر

ارسال نظر

capcha