تفال به حافظ با روش جدید

"رادیو هفت" با خاطرات یلدایی رزمندگان و هنرمندان

"رادیو هفت" با خاطرات یلدایی رزمندگان و هنرمندان

به گزارش « سراج24 » منصور ضابطیان با اشاره به ویژه‌برنامه "رادیو هفت" در شب یلدا با توجه به نزدیک بودن به اربعین گفت: شب یلدای امسال را بواسطه نزدیک بودن به ایام اربعین باید ساده تر برگزار کرد و این شب بیشتر به بیان خاطره ها معطوف خواهد شد.

وی با اشاره به سنت های ایرانیان در این شب ادامه داد: در شب یلدا بزرگترهای ما همیشه از خاطرات خود می گفته اند و ما هم قرار است در این شب به سراغ خاطرات شخصیت ها و چهره ها برویم که در این برنامه بازنویسی شده و توسط چهره های دیگر بازخوانی می شود. از جمله اینها بازنویسی و بازخوانی خاطرات رضا کیانیان، ابوالفضل جلیلی، حمید استیلی و همچنین خاطرات رزمندگان در شب های یلدا در اردوگاه ها خواهد بود.


مجری "رادیو هفت" با بیان اینکه نوع موزیک هایی که برای این شب تولید و ضبط می شود نیز متفاوت است، بیان کرد: موسیقی‌هایی که برای این شب آماده خواهند شد نواهای بسیار ملایم و آرامی خواهند داشت ولی در عین حال موزیک هایی خاطره انگیز نیز خواهند بود که بعضی از آنها با تنظیمی آرام و خلوت دوباره ضبط می شوند.

ضابطیان همچنین با بیان اینکه یکی از سنت های ما ایرانیان در شب های یلدا تفال زدن به حافظ است، اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه های ویژه ما در شب یلدا این است که شیوه جدیدی از فال حافظ توسط عبدالرشید کاکاوند ارائه می شود به شکلی که همه مردم در آن مشارکت خواهند داشت.

عضو هیات انتخاب بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر درباره اجرای این ویژه‌برنامه خاطرنشان کرد: برنامه "رادیو هفت" در شب یلدا شنبه شب 30 آذر ماه از ساعت 23 الی 1 بامداد از شبکه آموزش روی آنتن می رود و در آن من و آقای کاکاوند به اجرا خواهیم پرداخت. همچنین یک کودک هم از ابتدا تا انتهای برنامه با ما همراه خواهد شد.

برنامه "رادیو هفت" هر شب ساعت 23 از شبکه آموزش به صورت زنده روی آنتن می رود که به صورت ترکیبی از برنامه های تولیدی نیز استفاده می کند. در ویژه برنامه شب یلدا که در آخرین روز از فصل پاییز روی آنتن خواهد رفت آیتم های مختلفی تدارک دیده شده است. همچنین به گفته ضابطیان "رادیو هفت" یک ویژه برنامه هم یکشنبه شب اول دی ماه به مناسبت اربعین حسینی خواهد داشت.

اخبار مرتبط

شب یلدای ایرانیان ثبت جهانی شد

شبکه افق سیما میزبان شب یلدا شد / حضور چند چهره طنزپرداز در «هاشور»

عماریار رایگان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha