با حضور حسام‌الدین آشنا برگزار می‌شود

رونمایی از خاطرات حجت‌الله ایوبی به عنوان رایزن سابق فرهنگی ایران در فرانسه

 رونمایی از خاطرات حجت‌الله ایوبی به عنوان رایزن سابق فرهنگی ایران در فرانسه

به گزارش « سراج24 »،‌ نشر «ثالث»‌ پنجشنبه 28 آذر میزبان حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد است،‌  البته این میزبانی به مناسبت رونمایی از کتاب از ایوبی است که وی در آن روایتی از دوران مسئولیتش در فرانسه به عنوان رایزن فرهنگی ایران را ارائه کرده است.

کتاب «1970 روز در شماره شش ژان بارت» خاطرات حجت‌الله ایوبی از تیرماه سال 1380 و در مدت زمان 1970 روز به عنوان رایزن فرهنگی ایران در فرانسه را روایت می‌کند که نام کتاب نیز از نام خیابانی در فرانسه گرفته شده که خانه فرهنگ ایران در آن قرار دارد.

ایوبی در این کتاب به دیدارها،‌ برنامه‌ها‌، جشنواره‌های فرهنگی‌، چگونگی برگزاری مراسم فرهنگی در مدت این 4 سال اشاره کرده و تلاش کرده است نا نثر داستان‌گونه‌ای را برگزیند.بخشی از کتاب نیز حول اتفاقاتی است که در این مدت با محوریت شخصیت‌های فرهنگی ایرانی و یا آثار فرهنگی هنری آنان در فرانسه رخ داده است و او به بازتاب بازخورد این اتفاقات و آثار در کشور فرانسه پرداخته است.

اشاره به مکان‌های تاریخی فرانسه که ایوبی از آن‌ها بازدید کرده و تعدادی از تصاویر برنامه‌های برگزار شده ایران در فرانسه از دیگر بخش‌های این کتاب است. این کتاب  در 320 صفحه با شمارگان 1100 نسخه به قیمت 14 هزار تومان توسط انتشارات «ثالث» منتشر شده است.

مراسم رونمایی از کتاب «1970 روز در شماره شش ژان بارت» با حضورحسام‌الدین آشنا، رخشان بنی‌اعتماد، احمد جلالی، صادق خرازی، یونس شکرخواه، سیف‌الله صمدیان، فرشته طائرپور، عبدالحسین مختاباد، علی مرادخانی، رضا میرکریمی ساعت 17 در فروشگاه نشر ثالث برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

حساسیت‌ها نسبت به شخصیت‌های اسلامی در فیلم‌ها نباید نادیده گرفته شود

به جای فرافکنی برای فیلم‌های تلخ «تدبیر»ی اتخاذ کنید

واکنش ایوبی به تمجید از بهروز وثوقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha