«سراج24» گزارش می دهد:

همکاری عربستان باتروریست های سوری در چارچوب حمایت های لجستیکی

همکاری عربستان باتروریست های سوری در چارچوب حمایت های لجستیکی
به گزارش خبرنگار سراج24 ، عربستان سعودی با  موافقت واشنگتن قرار است که  موشک‌های ضدزره و قابل حمل «تاو»که از آمریکا خریداری کرده است در اختیار مخالفان سوری قرار دهد.
افشاگری فارین پالیسی
 وزارت دفاع آمریکا با درخواست عربستان برای خرید 15 هزار موشک تاو موافقت کرده است و ارزش این قرارداد بیش از یک میلیارد دلار است و با توجه به اینکه عربستان سعودی حدود 4000 موشک از این نوع را در زرادخانه‌های خود دارد، احتمالا مقصد این موشک‌های جدید سوریه است.
 نشریه  فارین‌پالیسی افشا کرد  مخالفان مسلحی که در اردن در حال آموزش هستند طرف واقعی دریافت‌کننده این موشک‌ها هستند. این افراد آموزش‌دیده سپس برای نبرد با ارتش سوریه به این کشور اعزام می‌شوند. این مجله آمریکایی همچنین نوشت، عربستان سعودی محدودیت‌های اعمال شده از سوی آمریکا برای تحویل سلاح به طرف سوم را می‌داند، به همین دلیل این فرضیه طرف‌های نظامی آمریکایی قوت می‌گیرد که عربستان سعودی قصد دارد مهمات و تسلیحات خریداری شده از کشورهای دیگر غیر از آمریکا را به دست گروه‌های مسلح برساند و زرادخانه‌های خود را نوسازی کند.
از سوی دیگر، منابع وابسته به مخالفان مسلح سوریه اعلام کردند که شماری از فرماندهان گروه موسوم به جبهه النصره مذاکراتی را با مسئولان آمریکایی در روزهای آینده در ترکیه برگزار خواهند کرد.
 
 

اخبار مرتبط

دستاورد بزرگ صهیونیست‌ها در آسمان عربستان

ذوق زدگی تل‌آویو از حمله موشکی آمریکا به سوریه

جنگ نرم عربستان علیه عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha