در جشنواره‌ی سینما حقیقت

اکران عمومی مستند «جدایی نادر از سیمین»

 اکران عمومی مستند «جدایی نادر از سیمین»

به گزارش « سراج24 »علی سرتیپی مدیر پخش فیلمیران با اعلام این مطلب بیان کرد: مجوز اکران مستند «از ایران، یک جدایی» که به فیلم «جدایی نادر از سیمین» و اهمیت جایزه اسکار آن می‌پردازد،‌ صادر شده و قرار است به طور محدود در سینماها نمایش داده شود.

او با اشاره به اینکه مجوز اکران این مستند در دوران مدیریت جواد شمقدری (رئیس اسبق سازمان سینمایی) صادر نشده بود، ادامه داد: در حال حاضر به دنبال جذب موافقت‌ها و تصمیم‌گیری درباره زمان و چگونگی اکران مستند «از ایران،‌ یک جدایی» هستیم.

سرتیپی هم‌چنین در پاسخ به اینکه آیا این مستند پیش از جشنواره فجر اکران می شود یا بعد از آن؟ گفت: هنوز مشخص نیست و این احتمال وجود دارد که قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر آن را نمایش دهیم.

وی هم‌چنین اظهار کرد: پس از پایان اکران محدود مستند «از ایران، یک جدایی»، نسبت به توزیع آن در شبکه نمایش خانگی اقدام می‌شود.

 شامگاه 21 آذرماه،‌ مستند «از ایران،‌یک جدایی» همزمان با برپایی جشنواره فیلم مستند‌(حقیقت)، در سالن شماره 2 سینما فلسطین به نمایش درآمد و با استقبال خوب تماشاگران هم روبرو شد.

این مستند به به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی ساخته شده که عطایی علاوه بر کارگردانی، تهیه‌کنندگی فیلم را هم با همراهی کتایون شهابی، پخش‌کننده و تهیه‌کننده سینمای مستند ایران، برعهده دارد.

این مستند درباره‌ی اهمیت جایزه اسکار فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی و بحث‌های پیرامونی آن است که استفاده از انیمیشن در بخش‌هایی از فیلم روند روایت آن را جذاب کرده است. هم‌چنین مصاحبه با اصغر فرهادی، پیمان معادی، لیلا حاتمی، شهاب حسینی و... از دیگر بخش‌های این مستند است.

البته فیلم محور اصلی‌ این مستند، اسکار فیلم «جدایی نادر از سیمین» و حواشی آن بود و به نظر می‌رسد خاطره‌ی تلخ توقف فیلمبرداری قرار نبوده در کنار خاطره‌ی شیرین اسکار قرار بگیرد.

گفتنی است: مستند «از ایران، یک جدایی» به دلیل استقبال مخاطبان به چند سانس فوق‌العاده در جشنواره‌ی سینما حقیقت کشید./ایسنا

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha