مراقب این بازی پرطرفدار جهانی باشید؛ عکس

مراقب این بازی پرطرفدار جهانی باشید؛ عکس

به گزارش « سراج24 » به نقل از بی بی سی فارسی، گزارش شده که نیروهای امنیتی آمریکا خود در این بازی وارد شده بودند.

 

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ها، جاسوسان آمریکایی و بریتانیایی برای شناسایی تهدیدات تروریستی در بازی‌های آنلاینی همچون "دنیای وارکرافت" رخنه کرده‌اند.

 

بر اساس این گزارش‌ها، ماموران مخفی این دو کشور در بازی های استراتژیک برای مشاهده پیام‌ها و سازوکار پرداخت‌های مالی دست به عملیات زده‌اند.

 

بازی‌های استراتژیک میلیون‌ها کاربر را از سراسر دنیا به هم پیوند می‌دهد.

 

خبر این عملیات روز دوشنبه توسط رسانه‌هایی چون "نیوریک تایمز"، "گاردین" و "پروپابلیکا" بر اساس اطلاعات دولتی محرمانه‌ای افشا شده که توسط ادوراد اسنودن، افشاگر اطلاعاتی آمریکا، به بیرون درز کرد.

 

گزارش این رسانه‌ها می‌گوید که جاسوسان آمریکا و بریتانیا، سال‌ها برای زیر نظر گرفتن فعالیت‌های احتمالی تروریستی بر بازی‌های آنلاین از جمله "لایف" تحقیق کرده‌اند.


درباره بازی ورلد آو وارکرافت

بازی استراتژی "ورلد آو وارکرافت" (دنیای وارکرفت) از بازی‌های پرطرفدار رایانه‌ای در جهان به شمار می‌آید که نام این بازی در فارسی به "هنر جنگ" ترجمه شده است. این بازی در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد.

 

 

یکی از مدارک که روزنامه نیوریک تایمز منتشر کرده، مدعی است که چنین بازی‌هایی می‌توانند برای جذب افراد یا آموزش مجازی ساخت سلاح به کار گرفته شوند.


'بدون آگاهی ما'

به گزارش گاردین آژانس امنیت ملی آمریکا داده‌های مربوط به حساب بازی "ورلد آو وارکرافت" را رمزگشایی کرده و کوشیده پیوند آنها را با تندروهای اسلامگرا و سوداگران سلاح مشخص کند.

 

این بازی پرطرفدار تخیلی آنلاین، به داشتن بیش از ۱۲ میلیون کاربر می‌بالد. گزارش شده که کاربران بسیاری همچون کارمندان سفارتخانه‌ها، مقامات امنیتی، نظامی و دانشمندان را به خود جلب کرده است.

 

گفته شده برای انجام این تحقیقات بسیاری از ماموران آژانس امنیت ملی آمریکا خود در این بازی‌های ویدیویی شرکت می‌کردند. آنان یک گروه ایجاد کرده بودند تا مطمئن شوند که به اشتباه جاسوسی هم را نمی‌کنند.

 

هرچند، در اسنادی که توسط آقای اسنودن به دست آمده و در این رسانه‌ها نقل قول شده، از این که آیا توطئه‌ای تروریستی هم از این طریق خنثی شده است خبری نیست.

 

به نظر می رسد تهدیدات تروریستی، توهم توطئه ای است که همواره ذهن دولتمردان آمریکایی با درگیر بوده و بهانه ای شده تا در سایه آن بسیاری اقدامات غیرانسانی انجام شود.

 

سخنگوی شرکت بلیزارد، سازنده بازی "ورلد آو وارکرافت"، به روزنامه گاردین گفت که آنان از انجام هرگونه نظارتی که انجام شده، بی‌خبر بوده‌اند. او تاکید کرد: "اگر چنین چیزی بوده، این کار بدون اجازه و آگاهی ما انجام گرفته است."

 

 

گفتنی است طی دو روز گذشته این دومین خبر از این دست است که حکایت از جاسوسی دولتی بویژه دولت آمریکا دارد. به گزارش شبکه یورونیوز، بر اساس گزارشی که روزنامه آمریکایی واشنگتن پست منتشر کرده است، سازمان امنیت ملی آمریکا به وسیله شبکه های تلفن همراه، محل افرادی را که از موبایل استفاده می کنند شناسایی می کند و روزانه پنج میلیارد نقطه را در بانکهای اطلاعاتی خود ذخیره می کند.

 

سند واشنگتن پست در شبکه یورو نیوز


این گزارش سازمان امنیت ملی آمریکا را متهم کرده است که صدها میلیون موبایل را زیر نظر گرفته است تا از این طریق محل زندگی کاربران و افرادی را که با آنها در ارتباط هستند شناسایی کند.

اخبار مرتبط

جواد شمقدری به سراغ لانه جاسوسی امریکا رفت

سهم سینمای ایران در مقایسه با هالیوود برای روایت تسخیر لانه جاسوسی «دقیقا هیچ» است/ ماجرای فیلم کوتاه «تک خوان» که این روزها از شبکه پویا پخش می‌شود چیست؟

غرب وحشی وحشی

0 نظر

ارسال نظر

capcha