گزارش «سراج24»؛دیپلماسی کلاه بیسبالی در بلندی‌های توچال

وقتی عمامه سفید جای خود را به کلاه بیس‌بالی می‌دهد

وقتی عمامه سفید جای خود را به کلاه بیس‌بالی می‌دهد

به گزارش خبرنگار سیاسی سراج24 جمعه هفته پیش روی اکانت شخصی حجت الاسلام حسن روحانی در اینستاگرام تصاویر کوهنوردی وی با لباس ورزشی و کلاه بسیبال منتشر شد.

این تصاویر به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد تا اینکه رسانه های خارجی در تحلیلی هماهنگ نوشتند «عمامه سفید روحانی جای خود را به کلاه بیس‌بال مشکی داد تا رئیس‌جمهور ایران تصویری دوستانه‌تر و معتدل‌تر از جمهوری اسلامی ایران ارائه کند».

کارشناسان رسانه‌ای معتقدند نظام سرمایه داری پس از انقلاب 57 تمام تلاش خود را کرده است تا نگذارد نظام اسلامی الگوی حاکمیت در نظام بین الملل شود از این رو با بهره مندی از قدرت رسانه ای خود همواره می‌کوشد تا با استفاده از پدیده‌های تازه‌ای که در جامعه ایران رخ می‌دهد اسلام و به تبع آن نظام اسلامی را مورد هجمه قرار دهد.

دکتر یاسر حسینی ؛ محقق تحلیل گفتاری به خبرنگار ما می‌گوید: اینکه دکتر روحانی هنگام کوهنوری از لباس ورزشی استفاده می‌کند و از آن طرف رسانه های دشمن تیتر می‌زنند که این اقدام تصویری معتدل‌تر از ایران ارائه می‌دهد در ذهن غیر فعال مخاطب این پیام را ایجاد می‌کند که لباس روحانیت نمی تواند دپیلماسی فعالی را در نظام سیاسی به همراه داشته باشد و به طور ناخودآگاه تصویر اسلام تصویری غیر قابل اعتماد می‌شود.

اینکه حجت الاسلام روحانی با چه سیاستی ظاهر خود را در یک برنامه کوهنوردی تغییر می‌دهد بحثی است که پرداختن به آن نیاز به بررسی همه جانبه دارد که در این مقال نمی‌گنجد ولی نکته‌ای که تعدادی از کارشناسان سیاسی به خبرنگار ما گفتند این بود که تغییر پوشش توسط مسئولان رده بالای سیاسی در یک جامعه نشان دهنده تمایل آنها به تغییرات اساسی در وضعیت موجود است. این یک پیام سیاسی است که مسئولان با ظرافت خاصی به جامعه خود منتقل می‌کنند که در برنامه‌های خود به صورت پنهان در حال اقدامات اصلاحی هستند.

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha