چگونه یک مدل فرهنگ ایرانی را زیر سوال می برد؟!

کار کاربران با مجری برزیلی بالاگرفت/فرناندا لیما صفحه فیس بوکش را مسدود کرد!

کار کاربران با مجری برزیلی بالاگرفت/فرناندا لیما صفحه فیس بوکش را مسدود کرد!

 

به گزارش «سراج24»، مجری زن برنامه قرعه کشی جام جهانی که صفحه هوادارانش در فیس بوک مورد هجمه سنگین گروهی از ایرانیان عصبانی قرار گرفت، پس از افزایش این حملات، صفحه هوادارانش را برای عموم مسدود ساخت تا بدین طریق از هجوم دیگر چهره های مودبی که او را مورد خطاب قرار داده بودند، کاسته شود و البته ماجرا به شدیدترین نقطه ممکن رسید!
 
 
ماجرای برخورد بد برخی کاربران ایرانی با مجری زن برزیلی از جایی شروع شد که بعد از انجام قرعه‌کشی جام‌جهانی و مشخص شدن هم‌گروهی تیم‌های ایران و آرژانتین، هجوم کاربران ایرانی به صفحه شخصی لیونل مسی آغاز شد و چند صد کامنت با محتواهای مختلف پای آن گذاشته شد. البته صفحه شخصی لیونل مسی تنها هدف نبود. مجری زن برزیلی مراسم قرعه کشی هم در این لشکرکشی مجازی در امان نماند. محتوای نظرات گذاشته شده پای این پست‌ها مضمون‌های مختلفی را شامل می‌شد؛ از شوخی و طنز و خط و نشان کشیدن تا جملات غیر اخلاقی که متاسفانه ذیل صفحه شخصی خانم مجری این آخری بیشتر به چشم می‌آمد.
 
 
همین اتفاقات هم جریان سازی بسیار بد این دو چهره علیه کل ملت ایران را باعث گردید و چهره ای به ظاهر منفور را از این کاربران در ذهن مردم جهان متصور ساخت که جای بسی تاسف را برای فرهنگ ایران و ایرانی دارد البته ناگفته هم نماند که رفتار عدهای بیکار و وبگرد را نمیتوان به فرهنگ کل ایران اسلامی ربط داد و در این مسیر برخی شیطنت ها هم بی تاثیر نبوده است.
 
البته نا گفته نماند که عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 دلیل عدم پخش زنده مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل را منشوری بودن لباس مجری این مراسم اعلام کرد. کنایه‌ای که جرقه‌ای بود برای کاربران ایرانی تا با هجوم به پیج این خانم مدل مشهور برزیلی، کامنت‌هایی با این مضمون منتشر کنند که اگر فلان لباس را می پوشید، آن‌ها امکان تماشای زنده مراسم را داشتند.
 
فردوسی‌پور پس از مواجهه با اصرارهای مکرر مهدی مهدوی کیا در برنامه 90 مبنی بر پخش مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال گفت: بگذارید بگویم، لباس خانمی که در مراسم بر روی صحنه حضور دارند، خیلی منشوری است فردوسی‌پور پس از اعلام این موضوع شروع به خندیدن کرد.مجری این برنامه فرناندا لیما، مدل و بازیگر 36 ساله برزیلی بود.
 
آنها بعد از دقایقی از شروع مراسم و کنایه عادل فردوسی‌پور به منشوری خواندن لباس لیما، کاربران ایرانی، صفحه فیس‌بوک منتسب به فرناندا لیما را فتح کردند و پای پست‌های این مدل برزیلی، با کامنت‌های فارسی خود، انواع و اقسام اظهار نظرها را بیان می‌دارند. جالب آنکه آخرین پست لیما مربوط به ژانویه است ولی تمامی کامنت‌های اخیر پست‌های‌اش مربوط به کاربران ایرانی است که دقایقی پس از شروع مراسم قرعه‌کشی اقدام به درج کامنت نموده‌اند.
 

 

اخبار مرتبط

«برادر جان» امشب روی آنتن نمی‌رود

کشور بحرین را بیشتر بشناسید + فیلم

حضور نیمار برای بارسلونا دیگر مفید نخواهد بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha