روایت حامد زمانی از تاثیر "هیئت" روی تولیدات هنری‌ اش

روایت حامد زمانی از تاثیر "هیئت" روی تولیدات هنری‌ اش

به گزارش سراج24 به نقل از فارس، حامد زمانی امشب در مراسم تجمع دانشجویان و دانشگاهیان بسیجی این استان که در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد، اظهار داشت: سرود «مرگ بر آمریکا» یک کار سیاسی نیست؛ چراکه تهیه آن پیش از ایجاد فضای مذاکرات هسته‌ای آغاز و برای رونمایی از آن در 13 آبان به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی برنامه‌ریزی شده بود.

وی افزود: خواست خدا بوده است که رونمایی از این آهنگ با مذاکرات و جریانات هسته‌ای اخیر کشور همزمان شود.

خواننده سرود «مرگ بر آمریکا» ادامه داد: اگر با نگاه فرهنگی و تاریخی به این اثر توجه شود و آمریکا نمادی از همه اتفاقات و ظلم های تلخ در طول تاریخ در نظر گرفته شود، شنیدن آن شیرین و جذاب خواهد بود که امیدوارم بتواند ضربه خود را بزند.

زمانی در خصوص انگیزه خود از خوانندگی در کارهای مذهبی و ارزشی، عنوان کرد: عوامل زیادی دست به دست یکدیگر می دهد تا یک هدف و خط فکری شکل بگیرد و نوع محیطی که من در آن بزرگ شده ام در این موضوع بی تاثیر نبوده است.

خواننده سرود «مرگ بر آمریکا» اذعان داشت: ریشه این کارها و خط فکری من هیئت است؛ زیرا عزاداری اباعبدالله (ع) و ائمه اطهار (ع) انسان را در مسیری قرار می‌دهد که اگر پا را از حدی فراتر قرار داد، هشدار می‌دهد.

زمانی، نوع تربیت را در این موضوع موثر دانست و عنوان کرد: دلیل دیگرم برای انجام این گونه کارهای هنری علم است؛ چراکه علم دغدغه می آورد و من که در رشته علوم سیاسی تحصیل می‌کنم، نیمی از انگیزه‌ام را از دغدغه‌هایم دارم.

وی تصریح کرد: شیرینی این راه انگیزه اصلی را برای ادامه مسیر به من می‌دهد.

زمانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان با اشاره به تهیه آهنگ «دیروز، امروز، فردا» متذکر شد: هنگامی که این کار را می‌ساختیم فکر نمی‌کردیم بار مسئولیتی که در آهنگ به آن اشاره می‌شود، این اندازه سنگین باشد.

اخبار مرتبط

قطعه «الکترون» حامد زمانی منتشر شد+فیلم

رونمایی از موزیک ویدئو «سپر» با صدای حامد زمانی

تشویق برگزیدگان یک جشنواره موسیقی با شعار مرگ بر آمریکا/ از ویکتور خارا تا حامد زمانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha