برگزاری‌نمایشگاه‌هنری همجنس‌بازی ایرانی درفرانسه!

برگزاری‌نمایشگاه‌هنری همجنس‌بازی ایرانی درفرانسه!

به گزارش « سراج24 » تعدادی از فعالان عرصه هنرهای تجسمی در داخل کشور، درصدد هستند به منظور تجلیل از "بهمن .م" نقاش و مجسمه ساز و از افراد شناخته شده عرصه هنرهای تجسمی با موضوع همجنس‌بازی، نمایشگاهی از آثار وی را در همین زمینه در موزه هنرهای مدرن پاریس برگزار کنند.

به گزارش جهان، این نمایشگاه که در راستای حمایت از فعالیتهای جنبش همجنس گرایی هنری! صورت گرفته، با همکاری یک گالری دار معروف ایرانی ساکن ایران، یک تاجر ایرانی مقیم فرانسه ـ که البته برادرش از اعضای این جنبش است ـ و مدیر موزه هنرهای مدرن فرانسه برگزار می شود.

گفتنی است سال گذشته فیلمی از این فعال هنری همجنس باز و در تجلیل از وی در فرانسه پخش شد.

بنابراین گزارش، در حالی تعدادی از فعالان هنرهای تجسمی با گرایشهای انحرافی نمایشگاه های غیر اخلاقی خود را در خارج از ایران برگزار می کنند که چندی پیش برخی از همین افراد طی بیانیه ای از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته بودند ممیزی را از آثار هنرهای تجسمی بردارد!

در این بیانیه که ادعا شده بود به امضای تعداد بیشماری از هنرمندان! رسیده است، آمده:"ممیزی فرهنگ و هنر یکی از راه‌های محدود‌کردن سلیقه‌هاست و تحمیل سلیقه‌ی هر گروه اجتماعی به سایر گروه‌ها، مانع آزادی در خلاقیت هنری می‌شود. هنر عرصه‌ی بالندگی تجارب متنوع و بدیع افراد هنرمند است و هرآنچه عرصه‌ی احساسات و عواطف و عقاید هنرمندان را کنترل کند، از یک سو به فرهنگ‌سازی مصنوعی و از سوی دیگر به زیرزمینی‌شدن فرهنگ و هنر می‌انجامد که نتایج مخرب آن انکارناپذیر است."

این بیانیه در حالی منتشر شد که یک هفته قبل از آن، خانه هنرمندان ایران در اقدامی قاطعانه، نمایشگاهی را که آثاری غیر اخلاقی، توهین به مقدسات و زیر سؤال بردن نظام داشت تعطیل کرد و اتفاقا با اعتراض برخی از همین هنرمندان هم مواجه شد.

اگر چه گرایش برخی از این جماعت به برگزاری نمایشگاه های جنسی و خلاف عفت عمومی زمینه ساز تنظیم این بیانیه شد اما شنیده شده است که برخی از این افراد درصدد هستند تا نمایشگاه های غیراخلاقی خود را در خارج از کشور برپا کنند./جهان

اخبار مرتبط

شناخت هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی در «تجسم حماسه»

قرآن و عاشورا در آینه هنر

فیش حقوقی من دویست هزار تومان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha