در اولین تجربه کارگردانی

بهنوش بختیاری از دلایل خودسوزی و خودکشی زنان پرده برمی‌دارد

 بهنوش بختیاری از دلایل خودسوزی و خودکشی زنان پرده برمی‌دارد

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 »، بهنوش بختیاری بازیگر و کارگردان سینمای ایران این روزها مشغول تصویربرداری نخستین فیلم مستند خود است. این مستند که "فصل انگور" نام دارد معضل خودکشی در ایران را بررسی می‌کند و کارگردان سراغ افرادی رفته که در گذشته اقدام به خودکشی کرده اما نجات پیدا کرده‌اند.

بختیاری در تحقیقات خود دریافته است که بخش عمده‌ای از خودکشی‌ها از سوی خانم‌ها صورت گرفته است که درصد عمده‌ای از این خودکشی‌ها به خصوص در غرب ایران در قالب خودسوزی است. این بازیگر در ردیابی چرایی دست زدن به این اقدام سراغ سوژه هایی که خودسوزی ناموفق داشتند رفته و دلایل اقدام به خودکشی و خودسوزی را در این فیلم مستند مورد بررسی قرار داده است.

تهیه‌کننده این فیلم مستند بهنوش بختیاری است که علی فتح لایق‌زاده به عنوان مشاور کارگردان و تصویربردار با بختیاری همراه است. به گفته لایق زاده تاکنون بخش عمده‌ای از این فیلم مستند تصویربرداری شده است.

لایق‌زاده درباره بخش‌های تاثیرگذار این فیلم مستند گفت: بهنوش بختیاری از هنرمندان لر است که رشته کوه دنا جزئی از فرهنگ زندگی او بوده است. این رشته کوه زمانی بستر داستان های عشایر بوده اما امروزه این رشته کوه پناهگاه دخترانی است که می‌خواهند از زندگی خلاص شوند. در این فیلم مستند نگاه عاطفی به رشته کوه دنا شده که بسیار تاثیرگذار است.

تصویربردار فیلم مستند "فصل انگور" در ادامه صحبت های خود به یکی دیگر از مستندهایی که بهنوش بختیاری در دست ساخت دارد اشاره کرد و گفت: بهنوش بختیاری فیلم دیگری به نام "دلشدگان" نیز در دستور کار دارد که 30 درصد از این فیلم هم تصویربرداری شده است.

وی در پایان عنوان کرد: این فیلم مستند درباره بازیگرانی است که بنا به دلایل مافیایی سالهاست از سینما دور مانده و به نوعی خانه‌نشین شده‌اند./مهر 

اخبار مرتبط

بهنوش بختیاری در کنار بدل بازیگر جنجالی+عکس

بهنوش بختیاری: حرفی را زدم که رهبرم گفته است

آرزوی دختری توسط این بازیگر برآورده شد+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha