تلاش انگلیس برای جذب چین با سفر کامرون

تلاش انگلیس برای جذب چین با سفر کامرون

به گزارش سراج24 به نقل از مهرمخالفت نخست وزیر انگلیس با استقلال تبت از خاک چین موجبات رضایت مقامات چینی را فراهم کرد، این در حالی است که روابط پکن-لندن پس از دیدار دیوید کامرون با دالایی لاما رهبر در تبعید تبت تیره شده بود و مقامات چینی از این دیدار به عنوان اقدامی نابخردانه یاد کرده بودند.

کامرون با هدف کاهش تنش ها در روابط با چین به پکن سفر کرد و در سفر سه روزه در پی امضای قراردادهای اخیر میان انگلیس و چین در زمینه همکاری در بخش انرژی هسته ای، سیاسی و اقتصادی و ساخت قطارهای تندرو بود.

در این سفر که در پی اعلام حمایت لندن از سرمایه گذاری چین در ساخت نیروگاه های هسته ای در انگلیس و تسهیل در صدور روادید برای اتباع چینی انجام می شود، شش وزیر دولتی، دهها نفر از تاجران و بازرگانان و مدیران شرکت های بزرگ صنعتی و خدماتی کامرون را همراهی کردند.

سنگاپور

سنگاپور نیز قراردادی را با یک پیمانکار آلمانی برای خرید دو زیر دریایی جدید امضا کرد که قرار است در سال 2020 تحویل این کشور داده شود و جایگزین چهار زیر دریایی شود.

مالدیو

رسانه ها همچنین از محکومیت فعال مخالف دولت به 10 سال حبس به اتهام تجاوز به یک دختر 17 ساله خبر دادند.

هند

پلیس هند با اشاره به درگیریهای سنگین میان ارتش و پلیس هند با شبه نظامیان در منطقه کشمیر که به مدت 15 ساعت به طول انجامید، اعلام کرد در جریان درگیریها دست کم سه شبه نظامی کشته شدند.

کشمیر منطقه مورد مناقشه دهلی نو و اسلام آباد است و تاکنون تلاش نه چندان جدی مجامع بین المللی برای حل و فصل این اختلاف مرزی بین دوطرف به نتیجه ای منجر نشده است.

اخبار مرتبط

وزیر کشور انگلیس استعفا کرد

انگلیس آماده جنگ سایبری با روسیه می شود

گفتگو سران آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha