امام جمعه اسلامشهر:

امر به معروف و نهی از منکر موجب اصلاح جامعه می‌شود

امر به معروف و نهی از منکر موجب اصلاح جامعه می‌شود

به گزارش سراج24به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدعلی نوروزی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: هرکسی در محیط خانه و زندگی خود به امر به معروف و نهی از منکر بپردازد، به طور قطع  جامعه اصلاح خواهد شد، زیرا جامعه متشکل از خانواده‌های زیادی است.

نوروزی با اشاره به آیه‌ای از سوره نمل بیان داشت: نخستین امر به معروف و نهی از منکر ذات اقدس الهی است چرا که خداوند بندگانش را از فحشا، منکر نهی می‌کند و به انجام خیر و خوبی دعوت می‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلامشهر افزود: بنا به آیات قران کریم، امر به معروف و نهی از منکر از نشانه‌های مومن واقعی و متقیان است که، دردین اسلام تأکید زیادی برآن شده است.

نوروزی تاکید کرد: بسیاری از ناهنجاری‌ها، بدحجابی‌ها و بی حجابی‌ها به دلیل دوری  و فاصله گرفتن‌ها از قرآن کریم و اهل بیت(ع) است و در بحث عفاف و حجاب آیات و روایت‌ها و احادیث زیادی در قرآن کریم آمده و انبیا سفارش و تاکیدات فراوانی داشته‌اند.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام علی محمد گلوردی امام جمعه بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر  نیز طی سخنانی  بیان داشت: یکی از مهمترین مسائل و چالش‌های بزرگ جامعه ما بحث حجاب است که برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب همه دستگاه‌ها و مسئولان و آحاد مختلف مردم جامعه به آن بپردازند.

وی تأکید کرد: فلسفه امر به معروف و نهی از منکر بازداشتن از اعمال زشت و ناپسند و پرداختن به امور خیر است، امر به معرف و نهی از منکر باید توسط تمام افراد جامعه و همه دستگاه‌ها و نهادها در جامعه صورت گیرد.

حجت الاسلام علی کنگرلو رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اسلامشهرنیز طی سخنانی اظهار داشت: باید با ترویج معروف‌ها در مقابل منکرات بایستیم و با آموزش‌های گوناگون در سطح خانواده‌ها از بروز منکرات جلوگیری کنیم.

وی گفت: با تشکیل حلقه‌های معرفت و آموزش مسائل دینی و شرعی، می‌توان آحاد افراد جامعه را در مقابل ناهنجاری‌ها و تهاجمات فرهنگی آگاه ساخت، بسیاری از مسائل و مشکلات ناشی از عدم آگاهی و دانش مردم است.

امرالله حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: اگر در همه کارها رویکرد دینی و فرهنگی به کارها وجود داشته باشد، بهتر می‌توان کار کرد و نتیجه گرفت، اگر تصمیمات جلسات شورای فرهنگ عمومی متناسب با و ضعیت و موقعیت شهرستان گرفته شود، حاصل تصمیمات ارزنده و قابل تحسین خواهد بود.

حقیقی افزود: جلسات شورای فرهنگ عمومی یکی از مهمترین و اصلی‌ترین جلسات  در بحث ترویج فرهنگ در جامعه است، که باید با دقت و نظر  بیشتر و مشارکت حداکثری اعضا و مسئولان دستگاه‌ها تصمیمات اساسی و تأثیرگذار اتخاذ کرد.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلامشهر با اشاره به رعایت نظم و وقت توسط مسئولان تاکید کرد: حضور به موقع در جلسات و نشست‌ها و وقت شناسی یکی از ویژگی‌های یک مسئول موفق است و دیر رسیدن به نشست‌ها و جلسات علاوه بر اینکه موجب به وجود آمدن بی نظمی می‌شود، نوعی بی احترامی به وقت و شخصیت دیگران محسوب می‌شود.

فرماندار اسلامشهرتصریح کرد: با توجه به شرایط این شهرستان که شهرستان مهاجرپذیر از اقوام مختلف کشور است، لازم است که از طریق اماکن مختلف مسائل فرهنگی ترویج شود و از ظرفیت‌های پایگاه‌های بسیج، مساجد و هیئت‌ها وحسینیه‌ها، مراکز فرهنگی و هنری و...  بهره‌برداری مناسبی به عمل آید.

نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر خاطرنشان ساخت: از بحث تشویق افراد نباید غافل شویم، اگر از طرفی تذکر و تنبیه را در نظر می‌گیریم، باید از سوی دیگر افراد مورد تشویق و تقدیر قرار گیرند، تشویق موجب پیشرفت می‌شود.

قابل ذکر است که در نخستین جلسه متمرکز شهرستانی شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلامشهر که با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرهای احمدآباد مستوفی، چهاردانگه، واوان و اسلامشهر در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افراد حاضر در جلسه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره دستورالعمل جلسه، بحث امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و ححاب  بیان کردند.

اخبار مرتبط

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

در شرایط کرونایی هم می‌توان به تکلیف حسینی عمل کرد

اعزام 350 مبلغ بومی در ماه محرم به مناطق ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha