پوتین: اعتراضات در اوکراین تلاش برای تضعیف مشروعیت دولت است

پوتین: اعتراضات در اوکراین تلاش برای تضعیف مشروعیت دولت است

به گزارش سراج24 به نقل از شبکه خبری «راشاتودی»، «ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفت که ناآرامی‌ها در کیف اوکراین هیچ ارتباطی به توافقنامه اتحاد با اتحادیه اروپا و اوکراین ندارد بلکه تلاشی توسط مخالفان برای تضعیف مشروعیت دولت است.

وی گفت: برای من رویدادها در اوکراین شبیه انقلاب نبوده بلکه یک برنامه است اگر چه این موضوع عجیب به نظر می‌رسد اما از دید من ارتباطی به روابط اتحادیه اروپا و اوکراین ندارد.

رئیس جمهور روسیه گفت که مخالفان اوکراینی کنترلی بر اعتراضات ندارند و ممکن است این اعتراضات پوششی برای فعالیت‌های افراطی باشد.

اعتراضات گسترده حامیان همگرایی اروپایی اوکراین در شهر کی‌یف و سایر شهرهای بزرگ این کشور از تاریخ 21 نوامبر و بعد از اعلام دولت اوکراین در مورد توقف روند امضای توافقنامه اتحاد با اتحادیه اروپا که قرار بود سند اولیه آن در نشست سران «شرکای شرقی» در ویلنیوس امضاء شود، آغاز شده است.

تنها در اعتراضات روز گذشته در کی‌یف 165 زخمی شدند که 109 تن از افراد در بیمارستان بستری هستند.

روز یکشنبه دادگاه کی‌یف برگزاری تظاهرات در مناطق مرکزی پایتخت را ممنوع اعلام کرد، با این حال عده زیادی از مردم در میدان استقلال این شهر تجمع کردند و این میدان را به اشغال خود درآوردند که در نتیجه این اقدام بین معترضان و نیروهای پلیس درگیری پیش آمد که در نتیجه بیش از 100 نیروی انتظامی نیز مجروح شدند.

اخبار مرتبط

لاوروف: ترامپ از پوتین برای سفر به این کشور دعوت کرد

داعش پوتین را تهدید کرد

بازداشت گولن به‌دلیل قتل سفیر روسیه

0 نظر

ارسال نظر

capcha