دبیرکل جامعه نمایندگان ادوار در گفت و گو با «سراج24»:

وزیر علوم با انتصابات مسئله ساز رابطه دولت و مجلس را خراب نکند/عقلانیت؛ لازمه موفقیت یک وزیر

وزیر علوم با انتصابات مسئله ساز رابطه دولت و مجلس را خراب نکند/عقلانیت؛ لازمه موفقیت یک وزیر

نایب‌رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه نمایندگان ادوار در گفت و گو با «سراج24 » با اشاره به نزدیک شدن روز دانشجو گفت: در چنین شرایطی عقلانیت حکم می کند مسئولیتها در وزارت علوم به افراد تندرو و ساختار شکن سپرده نشود.

وی عنوان کرد: باید یک تذکر برادرانه به وزیر علوم و تحقیقات داده شود؛ ایشان در مسیری که انتخاب کرده است پیش خود فکر کند که آیا همراه و همگام با سیاستهای رئیس جمهور حرکت می کند.
کوهکن افزود: با شناختی که از رئیس جمهور وجود دارد این نکته مبرهن است که ایشان با به دست گرفتن مسئولیتها توسط رادیکالها و تندروها از ابتدا نیز مخالف بوده است و اگر وزیری این مشی رئیس جمهور را دنبال نکند به صورت طبیعی قبل از آنکه از بیرون مشکلی برای او پیش آید در داخل دولت مشکل برایش ایجاد می شود.
نایب‌رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به عملکرد وزارت علوم در دوران اصلاحات گفت: در این دوران برخی افراد ساختار شکن مشکلاتی برای دانشگاه ها و جامعه درست کردند و این تجربه فراروی ماست که سپردن کارها در مراکز آموزش عالی  به دست جریانات تندرویی که سوابق ساختارشکنانه دارند، خیانت است و با مشی اعتدال گرایی  سازگاری ندارد.
دبیرکل جامعه نمایندگان ادوار با اشاره به انتقادات برخی که می گویند مجلس نباید در انتصابات وزیر علوم دخالت کند، گفت: مجلس نیز نمی تواند بی تفاوت باشد و نسبت به دادن مسئولیت به تندروها حساسیت لازم را دارد و این وظیفه قانونی مجلس است.
کوهکن عنوان کرد: نه تنها وزیر علوم بلکه هر وزیری  برای آنکه بتواند در کار خود موفق باشد باید انتصاب و انتخابهایش تاثیر منفی بر تعاملات مجلس و دولت نگذارد یک وزیر عاقل  به این مسئله مهم توجه دارد و تلاش می کند مشی رئیس جمهور را ادامه دهد.
نایب‌رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با ذکر اینکه مردم نه به وزیر علوم بلکه به رئیس جمهور رای دادند، افزود: لذا وزیر علوم منتخب مردم نیست؛ مردم ایشان را نمی شناختند و به رئیس جمهوری رأی دادند که شعار اعتدال  و باز کردن گره ها با کلید را مطرح کرده بود و رئیس جمهور شعارش ساختارشکنی و منطق سر و صدا نبوده است.
دبیرکل جامعه نمایندگان ادوار اظهار کرد: دانشگاه های ما به اندازه کافی مشکلات دارند و باید وزیر علوم تلاش کند مشکلات و درگیریهایی که در گذشته  بود، دوباره ایجاد نشود؛  در دوران اصلاحات اقلیتی از دانشجویان فرمان انتقادات را به دست می گرفتند و دانشگاه ها را به سمت بحران می کشاندند.

اخبار مرتبط

آقای روحانی! آیا تدبیر اداره کشور گران کردن ارز بود؟

روز قبل از رئیس‌جمهور دعوت کردم

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha