حاج‌ احمد کاظمی در قلب بسیجی‌ها جای داشت

حاج‌ احمد کاظمی در قلب بسیجی‌ها جای داشت

 

به گزارش سراج24، سردار رشید سپاه اسلام، شهید "حاج احمد کاظمی" از جمله افرادی بود که از همان روزهای آغاز تهاجم سراسری  ارتش بعثی به میهن اسلامی، در جبهه‌های جنوب به مقابله با اشغالگری  دشمن پرداخت و از آن پس  خود را وقف جبهه‌های جهاد وشهادت نمود.
 
 وی به سرعت توانست در راس یک گروه  از رزمندگان شهر نجف آباد  جبهه‌ای فعال علیه دشمنان تشکیل داده و مقاومت تازه‌ای را در محور آبادان شکل دهد.
 
وی به این ترتیب هسته‌ای  از نیروهای مقاوم را  گرد هم آورد که به تدریج به تیپ وسپس به لشگر 8 نجف آباد مبدل شد که نقش مهم و ماندگاری  در دفاع هشت ساله رزمندگان ایفا نمود.
 
در طول دوران دفاع مقدس هیچ عملیات مهمی را نمی‌توان یافت که از نام لشکر پیروزمند 8 نجف به فرماندهی احمد کاظمی خالی باشد.
 
عملیات‌های مهم و سرنوشت سازی همانند ثامن‌الائمه، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، والفجر8، وکربلای‌5، تنها نمونه‌ای از رشادت‌ها و ایثارگری  و نقش‌آفرینی این لشکر پیروزمند و فرمانده با تدبیر آن را نمایان می‌سازند.
 
"محسن رضایی" فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران جنگ، ضمن تشریح سجایای اخلاقی شهید کاظمی اعتقاد ایشان به اهداف و تفکرات امام خمینی(ره) را مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی شهید کاظمی برمی‌شمارد و می‌گوید: احمد کاظمی خیلی به امام(ره) و اهداف و تفکرات ایشان معتقد بود و سعی می‌کرد در موضع گیری‌های خود بیشتر مواضع امام امت را دخالت دهد؛ بعد از امام(ره) نیز تابع  محض مقام معظم رهبری بود.
 
وی از روی شعور سیاسی و صمیمانه و از صمیم قلب به موضوع تبعیت از رهبری معتقد بود. سردار غلامعلی رشید نیز در این‌باره می‌گوید :احمد کاظمی در خیلی از تخصص‌های مورد نیاز جبهه‌ها و رشته‌ها مهارت داشت. از جمله لجستیک، پیاده، زرهی و مکانیزه، آبی_خاکی، اطلاعات و شناسایی وادوات.
 
وقتی که تصمیم می‌گرفت به شناسایی و کسب اطلاعات از دشمن برود،بهترین شناسایی‌ها را انجام می‌داد؛ احمد در تعمیر و نگهداری تجهیزات و ابزارها وسلاح‌ها و توزیع عادلانه  امکانات وتدارک به موقع ،بهترین طراح عملیات بود.سادگی خلوص وتواضع  او باعث شده بود که در قلب رزمندگان  و بسیجی‌ها جا داشته باشد.
 
هرکس با او برخورد می‌کرد شیفته مرام واخلاق و ادب و حجب وحیای او می‌شد؛ روحیات بسیجی؛ رفتار و سخنانش امکان ارتباط با نیروهای بسیجی را به خوبی برایش فراهم می‌ساخت  و به خوبی بر نیروهای مردمی  فرماندهی می‌کرد.
 
باشگاه خبرنگاران گزارش داد، شهید کاظمی به اعتقاد تمام فرماندهان و صاحبنظران، برجسته‌ترین فرد در تاکتیک، پیروزی نبردها و هم استراتژیستی خبره بود؛ مثل شهید مهدی باکری کم حرف می‌زد ولی زیاد عمل می‌کرد.

اخبار مرتبط

فرمانده‌ای که حاج قاسم سلیمانی بارها از فراقش گریست

او پرچمدار بود

روایت جدایی دو برادر به فاصله شهادت و کلامی که ناگفته ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha