شبکه العربیه خبر داد:

نایاب شدن پول ایران در بازارهای کویت و امارات پس از توافق ایران و 1+5

 نایاب شدن پول ایران در بازارهای کویت و امارات پس از توافق ایران و 1+5

به گزارش « سراج24 » به نقل از العربیه، ساعاتی پس از امضای موافقنامه اولیه میان ایران و گروه 5+1، ارزش پول ایران در مقابل ارزهای دیگر کشورهای خلیج فارس بویژه کویت و امارات افزایش یافت. تحلیگران بر این باورند که یافتن راه حل برای برنامه هسته ای ایران می تواند تاثیر بسزایی در بهبود ارزش پول ایران داشته باشد.

در کویت طی روزهای یکشنبه و دوشنبه بسختی میتوان اسکناس ایرانی را  در صرافی ها این کشور برای معامله یافت . این در حالی است که طی دو سال گذشته صرافی های کویت، کمتر با آن خرید و فروش می کردند.

پیش از تفاهم نامه میان ایران و کشورهای 5+1 ، یک میلیون تومان در مقابل 98 دینار کویت ( در حدود 346 دلار) معامله می شد اما روز گذشته و امروز دوشنبه ، ارزش هر یک میلیون تومان ایرانی ، به 130 دینار کویت افزایش یافته  است.

بر اساس این گزارش تحلیگران بر این باورند که ارزش پول ایران در روزهای آینده افزایش بیشتری خواهد یافت.

فاضل الشمری، یک صراف کویتی، در گفت و گو با العربیه اظهار داشت که خرید و فروش ارز ایرانی در صرافی های منطقه مبارکیه کویت در ساعات پیش ، شاهد افزایش چشمگیری بوده است. مشتریان پول ایران بیشتر سوری ، مصری و کویتی بودند.

به گفته الشمری فرصت شش ماه میان ایران و کشورهای غربی ، زمان بسیار مطلوبی برای خرید و فروش ریال ایرانی است.

بازار ارز در امارات به دلیل ممنوعیت معامله با پول ایرانی در صرافی‌های این کشور ، در انتظار تصمیم دولت این کشور مانده است.

به دلیل اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، صرافی‌های امارات بویژه دبی از داد و ستد با پول ایران ممنوع شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که در روزهای آینده ، ریال ایران به صرافی‌های امارات باز گردد.

یکی از صرافی‌های دبی که نخواست نامش فاش شود ، در گفتگو با العربیه نت اعلام کرد که صرافی‌های این شهر پس از تصمیم دولت امارات در اجرای تحریم‌های بین‌المللی ، به شکل مخفیانه با پول ایران معامله می‌کردند./باشگاه

اخبار مرتبط

شبکه سعودی بر بی‌کفایتی آل سعود صحه گذاشت

نگاه شبکه العربیه به دور جدید مذاکرات هسته ای

ادعای اسرائیلی‌ها از توافق ایران و ۱+۵

0 نظر

ارسال نظر

capcha