تایمز آو اسرائیل:

نتانیاهو بازنده توافق ژنو

 نتانیاهو بازنده توافق ژنو

 

به گزارش سراج24؛ این روزنامه اسرائیلی امروز در پایگاه اینترنتی خود در مقاله ای به قلم "آوی ایساچاروف" نوشت در همین مراحل اولیه نیز می توان برخی از برندگان و بازندگان این توافق موقت را مشخص کرد.
این روزنامه صهیونیستی ایران را برنده بزرگ این توافق دانست. بر اساس این توافق جامعه بین المللی حق ایران را در غنی سازی به رسمیت شناخته است. به علاوه جهان موافقت کرده است در این مدت ایران می تواند همچنان به عنوان کشوری در آستانه هسته ای شدن و نه یک کشور هسته ای باقی بماند.
وضع اقتصادی ایران نیز به علت آزاد کردن فوری هشت میلیارد دلار سرمایه این کشور در آینده نزدیکی بهبود خواهد یافت و درآمد این کشور به علت کاهش تحریم ها نیز افزایش خواهد یافت.
حمایت مردم از آیت الله خامنه ای و روحانی، رئیس جمهور کشور هم بیشتر خواهد شد. 
دومین پیروز بزرگ این توافق، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکاست. کاخ سفید با وجود انتقادات شدید اسرائیل، کشورهای عربی نزدیک به آمریکا و حتی کنگره این کشور از این توافق، همچنان بر موضع خود باقی ماند. مردم آمریکا که وارد فصل تعطیلات می شوند احتمالا از این توافق استقبال می کنند. 
"اوباما" پس از توافق بر سر از بین بردن تسلیحات شیمیایی سوریه، از این توافق به عنوان یکی از موفقیت های سیاست خارجی خود یاد خواهد کرد.
 
باشگاه خبرنگاران گزارش داد، از طرف دیگر، نخست وزیر اسرائیل که از مبارزه با کاخ سفید در این زمینه به شدت شکست خورده است، بازنده این عرصه محسوب می شود. تلاش‌های آشکار و پنهان وی برای منصرف کردن "اوباما" از امضای این توافق ناموفق بوده است. برخی از روزنامه‌های آمریکایی نوشته اند وی سعی کرد پای آمریکا را به جنگ بکشاند. "نتانیاهو" در اسرائیل با وجود حامیانی که دارد، به علت اظهارات جنگ طلبانه اش به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha