سرلشکر صالحی در جمع فرماندهان نداجا:

موفقیت‌های نیروی دریایی ارتش حاصل فکر و روحیه بسیجی است

موفقیت‌های نیروی دریایی ارتش حاصل فکر و روحیه بسیجی است
به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش در گردهمایی معاونان ستادی، فرماندهان مناطق و پایگاه‌ها و فرماندهان مستقل نیروی دریایی، گفت: قدرت و حفظ سیادت دریایی تأثیر گذاردر روابط سیاسی و بین المللی است که بحمدالله نیروی دریایی ما از چنین اقتداری برخوردار است.
 
فرمانده کل ارتش در این گردهمایی که در ستاد نیروی دریایی برگزار شد ضمن گرامیداشت هفتم آذر سالروز نیروی دریایی ارتش، اظهار داشت: اقتدار این نیروی راهبردی از برکات شعار «راه ما راه حسین(ع) است» نشأت می‌گیرد و همه پیروزی‌های ما ناشی از گام برداری و پیروی از راه حسین(ع) است.
 
وی همچنین با تبریک به فرماندهان نیروی دریایی به خاطر شرفیابی به محضر مقام معظم رهبری، آن را مصادف با موفقیت ایران در عرصه بین المللی عنوان کرد و افزود: این روز، روز بسیار بزرگ و ارزشمندی برای شما بود چراکه با موفقیت ملی ما در عرصه بین الملل و هفته بسیج همزمان شد.
 
صالحی با اشاره به تقارن هفته بسیج با سالروز نیروی دریایی، خاطرنشان کرد: اگر فکر بسیجی در نیروی دریایی راهبردی نبود و فعالیت‌های شایسته شما در پهنه آبهای بین المللی باهمین روحیه بسیجی نبود به این موفقیت‌ها دست پیدا نمی‌کردید و این افتخارات پی در پی حاصل نمی‌شد.
 
فرمانده کل ارتش صیانت از منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دریاها بویژه حفظ اقتصاد کشور با اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش را از مأموریت‌های بسیار مهم نیروی دریایی ارتش برشمرد و افزود: خوشبختانه نیروی دریایی در این زمینه هم اجازه هیچ تعرضی به ناوگان تجاری کشور را نداده است و شاهد این مدعا دفع حملات متعدد تروریسم دریایی و مبارزات موفقیت آمیز با این پدیده شوم توسط ناوگروه‌های اعزامی نیروی دریایی ارتش به آب های آزاد است.
 
صالحی با بیان اینکه میزان پیشرفت‌های نیروی دریایی شگفت انگیز و غیرقابل باور است، گفت: کارکنان ولایتمدار نیروی دریایی با توکل بر خداوند و روحیه جهادی و خستگی ناپذیری، مقتدرانه پرچم سرافراز کشور عزیزمان را در آب‌های آزاد جهان از اقیانوس هند گرفته تا دریای سرخ و مدیترانه و همچنین اقیانوس آرام به اهتزاز در آورده و به عنوان سفیران صلح و دوستی و مبلغان فرهنگ ناب محمدی(ص) با پهلوگیری در بنادر کشورهای مختلف رسالتی ارزشمند را به انجام رسانیده‌اند.
 
وی قدرت و حفظ سیادت دریایی را تأثیر گذار در روابط سیاسی و حوادث بین الملل دانست و اظهار داشت: این سیادت دریایی مؤثر است و نیروی دریایی ما دارای چنین سیادتی هست ولی تهدید علیه کسی محسوب نمی‌شود.
 
فرمانده کل ارتش در ادامه با تأکید بر لزوم حفظ آمادگی در هر شرایطی، اظهار داشت: توجه به امر آموزش نیروی انسانی متخصص، آماده به کاری تجهیزات، ارتقاء آمادگی رزمی، توجه به معنویات و تلاش در راستای عملی شدن شعار «راه ما راه حسین(ع) است» بایستی کمافی السابق در صدر فعالیت‌های نیروی دریایی قرار گیرد.
 
صالحی یکی از مسئولیت‌های نیروی دریایی را رسیدگی به خانواده‌ها در مناطق کمتر توسعه یافته به خصوص شهرهای ساحلی جنوب شرقی کشور عنوان و از تلاش‌های فرمانده نیروی دریایی و عقیدتی سیاسی این نیرو که در بسیاری از مراتب سرمشق بوده تقدیر کرد.
 
وی با بیان اینکه همه ذرات عالم در زمین، هوا و دریا به اذن الله دارای شعوری مرموز و جنود الهی هستند، تصریح کرد: انسان کامل می تواند از این جنود الهی با اجازه خداوند استفاده کند از جمله دریا که برای همگان پر معناست، آب همیشه در جریان و در حال صحبت است و بدون شک هر کسی که در دریا مشغول است، به طور معمول به خداوند نزدیک تر است.

اخبار مرتبط

به تحرکات احتمالی دشمن پاسخی سخت‌ می‌دهیم

بررسی تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی ایثارگر در مجلس

مسئولان به فکر ترویج انقلاب اسلامی از طریق عملکردشان باشند

0 نظر

ارسال نظر

capcha