دکتر یدالله جوانی در گفت وگو با«سراج۲۴»

برخی به اشتباه اختصاص نرمش قهرمانانه برای مذاکرات هسته ای را به مذاکره با آمریکا تعمیم می دهند

برخی به اشتباه اختصاص نرمش قهرمانانه برای مذاکرات هسته ای را به مذاکره با آمریکا تعمیم می دهند

 رهبر معظم انقلاب در 12 آبان امسال در خصوص نرمش قهرمانانه فرمودند که این مسئله در مورد مذاکرات هسته ای است و لاغیر؛ اگر چه عده ای به اشتباه تصور کردند نرمش قهرمانانه اصلاح رابطه میان ایران و آمریکا و ابزاری برای یخ کردن مشکلات دو کشور است، اما ایشان بار دیگر تأکید کردند که آنچه در موضع جمهوری اسلامی از آن به نام نرمش قهرمانانه یاد می شود، تنها بحث مذاکرات هسته ای است.

سردار یدالله جوانی، مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در گفت و گو با سراج24» با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان بسیج گفت: نوع نگه ایشان به نظام سلطه و استکبار جهانی نگاه قرآنی است، در واقع معظم له با بهره گیری از آموزه های قرآنی، آمریکا را شیطان بزرگ می دانند و این شیطان بزرگ در ذات خود شرآفرین است.

وی خودبرتربینی را ویژگی اصلی حکومت آمریکا توصیف کرد و افزود: سرچشمه استکباری بودن این کشور در این خصیصه است و آمریکایی ها از گفتن آن نیز ابایی ندارند؛ وقتی اوباما اعلام می کند که ملت آمریکا ملتی استثنایی و رهبر جهان است و دولت های قبلی آمریکا بر نظم نوین جهانی با محوریت و رهبری این کشور تاکید داشته اند و شواهد مختلف دیگر همگی نشان می دهد این کشور دارای حکومتی خودبرتربین است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: هرگاه دولتی خود را برتراز دولتهای دیگر بداند به خود حق می دهد که سلطه گری کند و در راه رسیدن به این سلطه از هر ابزاری استفاده کند و با شرارت، ایجاد رعب و وحشت و تجاوز و قتل و کشتار آرامش ملتها را برهم بزند؛ در طول سالهای گذشته رفتار وعملکرد حاکمان آمریکا این گونه بوده است.

سردار جوانی با ذکر این نکته که رهبر معظم انقلاب بر کینه توزی آمریکا تاکید کردند، گفت: ایشان همچنین فرمودند به نتیجه مذاکراتی که این روزها در جریان است خیلی خوشبین نیستند؛ در واقع آمریکا کینه توزی با ملت ایران را کنار نگذاشته است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مسئله نرمش قهرمانانه افزود: رهبر معظم انقلاب در 12 آبان امسال فرمودند که این مسئله در مورد مذاکرات هسته ای است و لاغیر؛ اگر چه عده ای به اشتباه تصور کردند نرمش قهرمانانه اصلاح رابطه میان ایران و آمریکا و ابزاری برای یخ کردن مشکلات دو کشور است، اما ایشان بار دیگر تأکید کردند که آنچه در موضع جمهوری اسلامی از آن به نام نرمش قهرمانانه یاد می شود، تنها بحث مذاکرات هسته ای است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه در این رابطه گفت: نرمش قهرمانه از سوی ما انعطافی است برای گرفتن بهانه ها از بهانه گیران غربی که مدعی هستند فعالیتهای هسته ای جمهوری اسلامی ماهیتی نظامی دارد.

سردار جوانی عنوان کرد: دولت ایران و دیپلماتهای ما مجاز هستند با نرمش قهرمانانه انعطافهایی داشته باشند تا شفاف سازی را با هدف اعتمادسازی و گرفتن بهانه دنبال کنند اما مشروط به این نکته که طرف غربی حق ملت ایران را در حوزه غنی سازی اورانیوم به رسمیت بشناسد.

وی در بخش دیگر این گفت و گو با ذکر اینکه آمریکایی ها ذاتا شرور هستند، ابراز داشت: ادعاهای آمریکایی ها بهانه ای برای فشار بیشتر است و رهبر انقلاب فرمودند که کینه های آنها شتری است و هرگز دست از این رفتارها در قبال ملت ایران بر نخواهند داشت مگر اینکه از خلق و خوی استکباری فاصله بگیرند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان گفت: رفتارهای امروز آمریکا نشان می دهد، آنها همچنان به انواع رذایل و صفات زشت مبتلا هستند و با نوعی خودبرتربینی خود را برتراز دیگران می بینند و در زور گفتن به کشورهای مختلف سابقه دارند.

اخبار مرتبط

هیچ‌کس مانند حاج قاسم برای دیپلماسی قدرت تولید نکرد

فیلم| جنگ با ایران ما را در اوضاع پیچیده ای قرار خواهد داد

فیلم| راهکار نظامی آمریکا علیه ایران!

0 نظر

ارسال نظر

capcha