سردار نقدی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:

نیروی سازمان یافته بسیج از مرز ۲۰ میلیون نفر گذشت/ برای خنثی‌کردن همه توطئه‌های دشمن آماده‌ایم

نیروی سازمان یافته بسیج از مرز ۲۰ میلیون نفر گذشت/ برای خنثی‌کردن همه توطئه‌های دشمن آماده‌ایم

به گزارش «سراج24»، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران در سخنانی ضمن تبریک به مناسبت سالروز تشکیل این سازمان به فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: بسیج تشکل مخلصان راه ولایت و پیروان هدایت است.

وی افزود: بسیج تشکلی است که بنیانگذار آن، آن را شجره طیبه نامیده است. شجره طیبه نیز در قرآن درخت ارزشمندی تعبیر شده که ریشه و اصل آن در زمین  و شاخ و برگ آن آسمانهاست و هر لحظه ثمرات خودش را نثار عاشقان می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه اظهار داشت: ریشه و اصل بسیج ولایت، و شاخ و برگ آن مردم، میوه آن عزت و عظمت و سربلندی و نزدیکی به خداست و میوه شیرین آن نیز همه کرامت‌ها و فضائل انسانی است.

سردار نقدی تاکید کرد: خدا را شکر می‌کنم که چنین نعمتی را به کشور ارزانی داشته است.

وی با بیان اینکه مردم در 34 سال گذشته از میوه‌های شیرین برکت نیروی بسیج بهره‌مند شده‌اند، گفت: نیروی مقاومت بسیج در 34 سال گذشته پس از پیروزی انقلاب و از بدو تاسیس تا به امروز پربارتر و فعال‌تر شده و هر روز به اهداف و آرمانهای بلندش نزدیکتر شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه اضافه کرد: همواره ما بهترین وصف‌ها را از امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در مورد بسیج شنیده‌ایم. هیچ نهادی مانند بسیج تاکنون مورد تجلیل رهبر انقلاب قرار نگرفته است.

سردار نقدی با اشاره به اینکه همه ما شاهدیم که نهالی را که امام خمینی(ره) غرص کردند، امروز تناورتر از گذشته شده است، گفت: قدرت و عظمت این نهال امروز به قدری است که با هیچ طوفانی از جا کنده نمی‌شود.

وی ادامه داد: آرزوی امام خمینی(ره) تشکیل ارتش 20 میلیونی بود که این آرزو در مردادماه امسال محقق شده و نیروی سازمان یافته بسیج از مرز 20 میلیون گذشته است. البته همه مردم بسیجی هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش به گردهمایی 50 هزار تن از فرماندهان بسیج محضر رهبر معظم انقلاب در مصلای تهران اشاره و تاکید کرد: این گردهمایی نشان دهنده عظمت تشکل بسیج است.

سردار نقدی خطاب به دشمنان نظام و انقلاب افزود: 30 سال پیش که بسیج برای تشکیل نیروی سازمان یافته فراخوان داد و به نام سپاه محمد رسول‌الله(ص) تشکیل شد، از نقاط مختلف کشور به عنوان رزمنده معمولی در این تشکل حضور یافتند. شما 30 سال ما را محاصره، تهدید و تحریم کردید، اما امروز این تشکل 20 میلیونی شده است.

وی در همین زمینه افزود: رزمنده معمولی بسیج کسی است که با قایق ماهیگیری به جنگ شما آمده و حماسه شلمچه و دفاع مجنون را آفریده است. شما حساب کار خودتان را بکنید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: اگر اذن و فرمان جهاد به بسیجیان برسد، قطعا سلاح خود را زمین نمی‌گذاریم و تا زمین را از لوث وجود کفار و مشرکان پاک نکنیم، آرام نمی‌گیریم.

سردار نقدی در ادامه به تهدیدات نظامی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمنان همواره در مقابل نیروی عظیم بسیج که با اعتقاد و ایمان در همه صحنه‌ها حاضر شده، تهدیدات خنده‌آمیز نظامی را مطرح می‌کنند. وقتی چنین پشتوانه معنوی در کشور وجود دارد باید راه پیشرفت را با صلابت ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه مبارزه با استکبار همواره چه در زمان جنگ و چه در عرصه دیپلماسی وجود دارد تصریح کرد: تا زمانی که بانگ لااله‌الاالله و محمد رسول‌الله(ص) در جهان طنین‌انداز نشود، مبارزه هست و تا زمانی که مبارزه هست، ما نیز هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه اظهار داشت: مسائل دیپلماسی جایگاه خودش را دارد، اما مبارزه با استکبار نیز باید به جای خودش باشد. موضوع هسته‌ای همه مسائل ملت ما نیست.

سردار نقدی افزود: بسیج امروزه نیروی همه میدان‌ها و عرصه‌هاست. این نیروی 20 میلیونی با پشتوانه ده‌ها میلیونی آماده است که در همه عرصه‌ها کمک کند.

وی در ادامه به بخشی از برنامه‌های هفته بسیج اشاره کرد و گفت: فردا 10 هزار سالن ورزشی که با کمترین بودجه توسط بسیجیان ساخته شده، در نقاط مختلف کشور افتتاح می‌شود. 420 طرح محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف کشور توسط بسیج صورت گرفته که در هفته آینده شاهد آن خواهیم بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هزاران طرح اقتصاد مقاومتی به صورت مردمی توسط بسیج در نقاط مختلف کشور در هفته آینده اجرا می‌شود، افزود: تولید مواد غذایی با کمک بسیجیان، افتتاح جشنواره بزرگ هنر مقاومت با 4 هزار اثر از 78 کشور جهان، تجلیل از نخبگان و دانشمندان بسیجی در عرصه جهاد علمی و نیز همایش پیشتازان رجعت به حجاب از برنامه‌های متنوع هفته بسیج است.

سردار نقدی در ادامه به تشریح همایش پیشتازان رجعت به حجاب پرداخت و گفت: همایش پیشتازان رجعت به حجاب در هفته آینده اجرا می‌شود که بر این اساس خواهران بسیجی با امر به معروف و نهی از منکر توانسته‌اند خانم‌هایی را که از حجاب فاصله گرفته بودند را نسبت به حجاب متقاعد کنند که هزاران نفر آنها در همه استانهای کشور گردهم می‌آیند.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در ماه‌های اخیر بیش از 10 نوبت فرمودند که مشکلات کشور را باید با تقویت و استحکام ساخت درونی نظام حل کرد که ظرفیت عظیم بسیج در این زمینه حجت را بر همگان تمام می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه اظهار داشت: از مدیران کشور می‌خواهم که از موهبت الهی بسیج استفاده کنند. ما در این 35 سال توانسته‌ایم با نیروهای درون‌زا پیروزی‌هایی را در عرصه‌های مختلف کسب کنیم. بسیج تاکنون توانسته پیشرفت‌هایی را در عرصه‌های گوناگون رقم بزند که از این پس نیز این پیشرفت‌ها با قدرت بیشتری تداوم خواهد یافت.

سردار نقدی بااشاره به اینکه در حال حاضر هر بسیجی در حال تربیت اخلاقی، معنوی و تربیتی خود است، گفت: بسیجیان امروزه در حال کسب تعالیم و معارف اخلاقی و انسانی هستند و با مسائل روز آشناتر می‌شوند.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: همانطور که بسیج در دفاع مقدس حضور یافت و حماسه‌های بزرگ را آفرید، امروز نیز آماده است که برای خنثی کردن تحریم‌ها و تهدیدات در عرصه‌های مختلف به کمک مسئولین و دولتمردان بیاید و پیروزی‌هایی به عظمت دفاع مقدس را رقم بزند.

اخبار مرتبط

امکان پیاده‌سازی عدالت اجتماعی با نوآوری در عرصه‌های اقتصادی وجود دارد

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در محضر مقام معظم رهبری برگزار شد

پیشخوان اینترنتی «سراج24»

0 نظر

ارسال نظر

capcha