وزیر آموزش و پرورش در تشریح برنامه‌های کاری خود اعلام کرد‌

سیاست‌های چهارگانه وزارت آموزش و پرورش برای سال 93/تلاش برای توسعه علمی کشور

سیاست‌های چهارگانه وزارت آموزش و پرورش برای سال 93/تلاش برای توسعه علمی کشور

به گزارش سراج24 به نقل ازفارس،علی اصغر فانی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از مدرسه نمونه دولتی حضرت محمد رسول‌الله در شهرستان کرج که توسط بنیاد فرهنگی دکتر مصلی‌نژاد احداث شده است، طی سخنانی به مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه اشاره کرد.

وی که پس از کسب رای اعتماد از مجلس برای تصدی وزارت آموزش و پرورش برای نخستین‌بار به استان‌ها سفر کرده، در بخشی از این مراسم اظهار داشت: آموزش و پرورش بزرگ‌ترین فصل مشترک بین حاکمیت و مردم است و باید از این ظرفیت بزرگ برای توسعه همه جانبه کشور استفاده کنیم.

این مسئول همچنین به اهمیت فعالیت‌ مدارس نمونه دولتی در نظام آموزشی کشور اشاره کرد و گفت: در سال 65 اساسنامه مدارس نمونه دولتی را برای تصویب و اجرا پیشنهاد کردیم که امروز شاهد دستاوردهای مهم این طرح هستیم.

فانی اظهار داشت: مهمترین هدف این طرح شناسایی دانش‌آموزان مستعد به ویژه در مناطق محروم است و خوشبختانه در جهت تحقق این هدف گام‌های بسیار خوبی با اجرای طرح مدارس نمونه دولتی برداشته شده است.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان و تربیت‌شدگان مدارس نمونه دولتی سرمایه بزرگ کشور برای آینده هستند و بسیاری از مدیران اجرایی و محققان و پژوهشگران در این مدارس آموزش دیده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه وظیفه آموزش و تربیت نیروی انسانی و مدیران آینده کشور را بر عهده دارد و برای تحقق این هدف مهم همه باید برای اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی کشور همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

* تشریح ارکان شش‌گانه آموزش و پرورش

فانی ارکان آموزشی کشورمان را بر 6 پایه استوار دانست و گفت: این ارکان عبارتند از مدیریت، معلمان، مقررات آموزشی، محتوا و برنامه‌های آموزشی، بودجه و امکانات و بالاخره فضا و تجهیزات که در یک چرخه هدفمند وظیفه تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد را بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: هر کدام از این ارکان اگر دچار نقص و کاستی شوند، کل مجموعه دچار مشکل می‌شود و لذا هماهنگی آنها نیازمند یک کار عظیم و بی‌وقفه است.

فانی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در سال آینده اشاره کرد و گفت: برای توسعه علمی و آموزشی کشور برنامه‌‌ای مدون با بهره‌مندی از نظرات کارشناسان و محققان و نیروی خبره بدنه آموزش و پرورش تدوین شده است.

وی گفت: این برنامه در قالب 4 سیاست تدوین شده است که عبارت است از توسعه مشارکت همه جانبه مردم، معلمان و دانش‌آموزان، ساماندهی منابع انسانی، عملیاتی کردن بودجه آموزش و پروش و ارتقا کیفیت بهره‌بری از این بودجه و بالاخره ارتقا مدیریت آموزشگاهی در سطح مدارس.

وزیر آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: اجرا و تحقق این برنامه نیازمند عزم ملی، همکاری نهادهای مسئول و دستگاه‌های اجرایی و بالاخره ارتباط نزدیک فرهنگیان، مدیران مدارس با دانش‌آموزان و اولیای آنها است و امیدواریم با اجرای آن بتوانیم گام‌های بزرگی در راستای توسعه علمی و آموزشی کشور برداریم.

بعد از ظهر امروز دبیرستان نمونه دولتی حضرت محمد رسول‌الله توسط بنیاد فرهنگی دکتر مصلی‌نژاد در منطقه 4 آموزش و پرورش شهرستان کرج طی 11 ماه احداث شد و به بهره‌برداری رسید.

این مدرسه دارای 16 کلاس بوده و برای احداث آن اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است.

اخبار مرتبط

مسئولان به فکر ترویج انقلاب اسلامی از طریق عملکردشان باشند

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha