ادامه حضور پنهان محمد عباسی در ساختمان سایه

چرا وزیر سابق ورزش هنوز «بادیگارد» دارد؟!

چرا وزیر سابق ورزش هنوز «بادیگارد» دارد؟!

به گزارش سراج24، خیابان سایه، برج شیشه‌ای آبی رنگی که ساختمان شماره 2 وزارت ورزش و جوانان لقب گرفته است. همه چیز از اولین روزهای کاری دولت یازدهم شروع شد که صالحی امیری بعنوان گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، کلید دار موقت کاخ سئول شد و بر مسند این وزارتخانه تکیه زد. اما اتفاق جالب و البته عجیبی که به‌صورت همزمان رخ داد، حضور وزیر سابق ورزش و جوانان در ساختمان شماره 2 این وزارتخانه بود! حضور همزمانی که با برو و بیا و البته ریخت و پاش‌های همیشگی محمد عباسی و اطرافیانش همراه بود. نکته جالب توجه اینکه صالحی امیری با وجود آگاهی از این موضوع، کوچکترین واکنشی نسبت به این مسئله نداشت و مانع استفاده عباسی از انواع و اقسام امکانات دولتی نشد تا وزیر ورزش و جوانان دولت دهم، از امکانات دولت تدبیر و امید هم بهره مند باشد! کش و قوس زیاد و پیچیدگی پرونده مربوط به انتخاب وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم و رفت و آمد پیاپی سرپرستان این وزارتخانه، باعث شده تا این اتفاقات عجیب که البته با روح قانون اساسی هم کاملا منافات دارد در حاشیه قرار بگیرد و وزیر سابق ورزش و جوانان همچنان به رفت و آمد و حضور خود در ساختمان شماره 2 ادامه دهد. با توجه به وضعیت نابسامان و بلاتکلیفی که وزارت ورزش و جوانان داشت و بهم ریختگی و از هم پاشیدگی تمامی‌امور مربوط به این وزارتخانه، این موضوع که حضور محمد عباسی و برخی همراهان و البته استفاده از امکانات دولتی واکنشی را به خودش نبیند تا حدودی قابل توجیه بود.
اما انتظار می‌رفت که بعد از بی اعتمادی مجلس به مسعود سلطانی‌فر، رضا صالحی‌امیری و نصرا...‌سجادی و البته انتخاب محمود گودرزی به عنوان وزیر ورزش و جوانان، اقدامی‌جدی در این خصوص صورت دهد اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه خبرها حکایت از پررنگ‌تر شدن آمد و رفت و حضور محمد عباسی در ساختمان شماره 2 وزارت ورزش و جوانان دارد. در حالی‌که نزدیک به صد روز و اندی از عمر دولت تدبیر و امید سپری شده، وزیر ورزش و جوانان دولت دهم همچنان به حیات مخفی و در سایه خودش ادامه می‌دهد و از امکانات دولتی بهره‌مند است. امکاناتی از قبیل دفتر کاری کاملا مجهز   واقع در طبقه سیزدهم ساختمان شماره 2، خودروی متعلق به حوزه وزارتی و نکته جالب‌تر تیم محافظانی که همچنان مسئولیت حفاظت فیزیکی و رفت و آمد محمد عباسی را بر عهده دارند! اتفاقی عجیب که قطعا نمونه مشابهی در عمر 10 دولت گذشته نداشته و کاملا بی‌سابقه است. نکته جالب تر اینکه وزیر سابق ورزش و جوانان همچنان با مراسم و تشریفات خاص سابق به «ساختمان سایه» ورود و خروج می‌کند و در ظاهر امر اینطور به نظر می‌رسد که بام ورزش در حال حاضر دو هوای جداگانه را تجربه می‌کند. تداوم حضور پای خوان پر زرق و برق ورزش و استفاده از امکانات دولتی قطعا خلاف قوانین و مقررات حکومتی است و در صورت عدم برخورد لازم از سوی محمود گودرزی با این موضوع، می‌تواند وزیر ورزش و جوانان دولت دهم را تحت پیگرد قرار بدهد! باید به انتظار نشست و دید که تخلف جدیدی در پرونده قطور تخلفات دولت دهم ثبت می‌شود یا خیر؟!
 عباسی در ساختمان سایه چه می‌کند؟
 اما سوال مهم در این رابطه این است که محمد عباسی دقیقا در ساختمان شماره 2 وزارت ورزش و جوانان چه می‌کند. او در شرایطی همه روزهای بعد از پایان حیات سیاسی دولت دهم را در این ساختمان گذرانده که عملا این وزارتخانه عریض و طویل صاحبی به معنای واقعی نداشته. آنطور که برخی منابع مدعی‌اند عباسی در این وزارتخانه هم‌اکنون بیش از هر چیزی درگیر تحقیقات دانشگاهی‌اش است. در حالی که او قرار بود طبق آنچه که صالحی امیری گفت، مشاوری باتجربه در حوزه جوانان برای وزیر ورزش و جوانان باشد. مشاوری که قطعا یک روز هم مشاور نبوده است.

اخبار مرتبط

صحبت های قاضی‌زاده در مورد استیضاح وزیر ورزش و جوانان

سلیمی: جمع آوری امضاء طرح استیضاح برای باج گیری های سیاسی انجام می‌شود

افتتاح موزه ورزش با حضور معاون اول رئیس جمهور

0 نظر

ارسال نظر

capcha