حجم ذخیره آب زاینده رود به 99 میلیون مترمکعب رسید/ انتظار تامین آب شرب اصفهان از طریق زاینده رود نیست

حجم ذخیره آب زاینده رود به 99 میلیون مترمکعب رسید/ انتظار تامین آب شرب اصفهان از طریق زاینده رود نیست

به گزارش سراج24: هاشم امینی در سومین جلسه شورای مدیران با اشاره به بحران بی آبی در استان اصفهان افزود: هم اکنون میزان آب موجود در سد زاینده رود یک سیزدهم ظرفیت این سد است و این درحالی است که پیش بینی های هواشناسی حاکی از آن است که بارندگی ها در فصل بارش چندان مطلوب نیست بنابراین در چنین شرایطی تأمین و توزیع آب باید به خوبی مدیریت شود.

نمی‌توان انتظار تامین آب شرب اصفهان را از طریق زاینده رود داشت

رئیسiهیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: هم اکنون حجم سد زاینده رود به کمترین میزان در سالهای اخیر رسیده و از سویی تأمین آب شرب از اولویت هاست.

امینی بیان داشت: براساس برآورد های صورت گرفته مقرر شد تا اواخر بهمن ماه سال جاری 75 حلقه چاه در سطح استان حفر شود تا با در مدار قرار گرفتن این چاهها بتوان آب شرب مورد نیاز مردم را تأمین کرد، چراکه نمی توان تنها با اتکا بر آب موجود در سد زاینده رود انتظار تأمین آب شرب مورد نیاز استان اصفهان را داشت و این در حالیست که با بهره گیری کمتر از آب سد زاینده رود می توان آب موجود را برای استفاده در فصل تابستان ذخیره کرد.

امینی چالش مهم استان را تأمین و توزیع آب دانست و اعلام کرد: وقوع پیاپی خشکسالی در استان اصفهان کمبود آب را در این منطقه رقم زده و در حال حاضر چالش مهم استان مسئله آب است که مسئولان امر در استان در تلاش هستند به نوعی بر مهمترین و اساسی ترین چالش استان غلبه نمایند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد: بدین ترتیب از مدیران شرکت آب و فاضلاب که در تأمین و توزیع آب شرب مردم نقش مستقیم دارند انتظار می رود تلاش بیشتری به خرج دهند تا دغدغه تأمین آب شرب مردم که مهمترین اولویت مسئولین است برطرف شود.

اخبار مرتبط

کلمه «شهید» و عناوین اسلامی به هردلیل حذف شود، برخورد خواهیم کرد

بازخوانی حادثه خونین محرم 57 در اصفهان و نجف آباد

توزیع 60 هزار بسته معیشتی و لوازم‌التحریر در اصفهان به نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha