پایگاه خبری فرانسوی:

بندربن سلطان از گروههای مسلح در سیستان و بلوچستان حمایت می‌کند

 بندربن سلطان از گروههای مسلح در سیستان و بلوچستان حمایت می‌کند
به گزارش سراج24 به نقل از سایت پانارومای خاورمیانه، پایگاه خبری فرانسوی  Intelligence onlineنوشت: بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی افزایش فعالیت خود در منطقه بلوچستان ایران را از جنبه حمایت از یک گروه بنیادگرای مخالف ایران با هدف برهم زدن ثبات این کشور آغاز کرده است.
 
برپایه این گزارش، یک گروه مسلح موسوم به جیش العداله فعال در منطقه سیستان و بلوچستان ایران به سرکردگی عبدالرحیم زاده اخیرا 16 نیروی مرزبانی ایران را به شهادت رساند.
 
پایگاه خبری فرانسوی  Intelligence onlineنوشت: بندر بن سلطان از دستگاه اطلاعاتی پاکستان (ISI) خواست تا عناصر جیش العدل را درخصوص جنگ های چریکی آموزش داده و سلاح لازم را برای اجرای حملات در داخل ایران در اختیار آنها قرار دهد.
 
فارس گزارش داد، برپایه این گزارش، رئیس دستگاه اطلاعاتی 500 میلیون دلار برای حمایت از این گروهها و تحریک اقلیت‌های نژادی در داخل ایران اختصاص داده است. درپی مذاکره بین ایران وآمریکا و نزدیک بودن دستیابی به توافقی درباره برنامه هسته ای ایران که باعث رفع تدریجی تحریم ها می شود؛ وضعیت تغییر کرد و عربستان و به طور مشخص دستگاههای اطلاعاتی این کشور تصمیم گرفتند که از طریق جنگ فرسایشی امنیتی در داخل ایران وارد عمل شوند.

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

سعودی‌ها، ایران، سوریه و قطر را دور زدند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha