رئیس بسیج جامعه زنان خبر داد

دومین دانشگاه اختصاصی بانوان با نام حضرت زینب (س) تاسیس شد

دومین دانشگاه اختصاصی بانوان با نام حضرت زینب (س) تاسیس شد

به گزارش سراج24 مینو اصلانی امروز در نشست خبری هفته بسیج که در محل لانه جاسوسی برگزار شد اظهار داشت: هفته بسیج امسال با شاخصه‌های مهمی همراه است از جمله اینکه با ماه محرم توأم شده است بنابراین برنامه‌های ما نیز با توجه به این موضوع تدوین می‌شود.

وی افزود:امسال در هفته بسیج با توجه به علاقمندی زنان نویسنده کشور به موضوع نقش زنان در دفاع مقدس برنامه‌ای را در روز 30 آبان با عنوان میثاق زنان اهل قلم با شهدا در مسجد جامع خرمشهر برگزار خواهیم کرد که در این برنامه 20 نفر از زنان نویسنده سوژه‌هایی را رصد می‌کنند تا بتوانند مطالبی را در زمینه شهدای زن تهیه کنند. 

رئیس بسیج جامعه زنان با اشاره به افتتاح دانشکده دختران تحت عنوان دانشکده حضرت زینب (س) در روز شنبه  2 آذر عنوان کرد: این دانشکده خاص دختران است به ویژه در دوره تحصیلات تکمیلی که زمینه حضور زنان کمرنگ‌تر است تلاش می‌کنیم تا دانشجو پذیرش کنیم.

اصلانی ادامه داد: دانشکده حضرت زینب (س)  فعلا در 4 رشته مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی، مدیریت خانواده، تربیت مدرس قرآنی و مطالعات زنان از طریق کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرد. البته برای تقویت شاخصه‌های ارزشی در بدو ورود گزینش ورودی نیز خواهیم داشت که باید بگویم این دانشکده ویژه بسیجیان است و عضویت در بسیج به صورت عادی، فعال و حضور در حلقه‌های صالحین یکی از ملاک‌های ورود به آن است.

رئیس بسیج جامعه زنان عنوان کرد: دانشکده حضرت زینب(س) فعلا در مقطع کاردانی دانشجو پذیرش کرده و از بهمن نیز درمقطع کارشناسی و از مهر سال آینده در بخش تحصیلات تکمیلی  دانشجو پذیرش خواهیم کرد؛‌ این دانشکده در مساحت 9 هزارمترمربع به صورت یک پردیس دانشگاهی فعالیت می‌کند که امکان حضور 600 نفر دانشجو در آنجا وجود دارد و دارای خوابگاهی با ظرفیت 200 نفر است.

وی در خصوص ضرورت راه اندازی دانشکده دخترانه حضرت زینب (س) بیان کرد: هم اکنون تعداد دانشکده‌های مختص دختران در کشور کم است در حالی که دانشجویان دختر به وجود دانشگاه‌های خاص خود که بتوانند به راحتی در آنجا تحصیل کنند احساس نیاز می‌کنند از سوی دیگر مباحثی که در دانشکده حضرت زینب(س) در بخش علوم انسانی تدریس می‌شود تولید داخل است در حالی که هم اکنون در سایر دانشگاه‌های کشور در رشته‌های علوم انسانی مباحث غربی تدریس می شود.

اصلانی در ادامه با اشاره به سایر فعالیت‌های هفته بسیج افزود: برنامه‌ای ویژه را برای دیدار با خانواده‌های شهدا به ویژه 7 هزار شهید زن داریم همچنین در سطح نماز جمعه سراسر کشور مشاوره‌های دینی و پزشکی ویژه زنان ارائه خواهد شد. 

رئیس بسیج جامعه زنان با اشاره به افتتاح 500 مهد قرآنی در سراسر کشور در روز چهارم آذر تصریح کرد: از سال 90 به لحاظ نیاز خانواده‌ها برای آشنایی نونهالان با قرآن کریم مهدهای قرآنی را افتتاح کردیم و امسال همزمان با هفته بسیج در روز چهارم آذر 500 مهد قرآنی در سراسر کشور افتتاح می‌شود که این رقم به اضافه 700 مهدی که در گذشته افتتاح شده بود موجب می‌شود تادر سراسر کشور یک هزار و 200 مهد قرآنی داشته باشیم.

وی افزود:500 مربی در تابستان امسال به مدت 10 روز تحت آموزش‌های مورد نیاز قرار گرفته‌اند تا بتوانند در مهدهای قرآنی سراسر کشور فعالیت کرده و کودکان را با برنامه‌های قرآنی آشنا کنند.

اصلانی ادامه داد: در روز 4 آذر برنامه دیگری را تحت عنوان تجلیل از 100 زن اسوه بسیجی در سطح ملی خواهیم داشت که هدف اصلی معرفی زنان اسوه بسیجی و ارائه الگو به دختران جامعه است از این رو از زنانی که حافظ قرآن،‌ایثارگر ،‌فعال در حوزه علمی ، ورزشی ،‌ فرهنگی و هنری و حجاب و عفاف هستند به همراه زنانی که بیش از 4 فرزند موفق دارند تقدیر به عمل می‌آوریم. در این برنامه زنانی که صاحب  بیش از 4 فرزند هستند طی سخنانی اعلام می‌کنند که داشتن فرزند زیاد تا چه اندازه نعمت و برکت محسوب می‌شود.

رئیس بسیج جامعه زنان ادامه داد: نشست تخصصی نقش زنان در حرکت‌های مردمی جهان اسلام، با رویکرد الگوی سوم از سایر برنامه‌هایی است که در روز 5 آذر برگزار می‌شود؛‌مقام معظم رهبری در پیامی که به کنگره 7 هزار زن شهید داشته‌اند عنوان کردند زنان مسلمان ایران الگوی سومی برای بشریت هستند. زن مسلمان ایرانی که روح لطف زنانه را با مجاهدت درآمیخه است می‌تواند به عنوان الگوی سوم زنان جهان باشد. بنابراین دراین نشست این الگو سوم و شاخصه‌های آن را تبیین می‌کنیم زنان مسلمان که از سایر کشورها از این برنامه دعوت شده‌اند به بحث و بررسی پرداخته و منشور حرکت زنان در بیداری اسلامی را تبیین خواهیم کرد.

اصلانی با اشاره به برنامه همایش تجلیل از پیشتازان رجعت به حجاب برتر ادامه داد: از سال 90 تبلیغات زیادی علیه حجاب برتر مخصوصا چادر در ماهواره‌ها و در قالب جنگ نرم آغاز شد. بنابراین طی برنامه‌ای از 30 هزار نفر که از آن سال تاکنون به صورت داوطلبانه و اغنایی چادر را به عنوان حجاب برتر انتخاب کرده‌اند تجلیل خواهیم کرد. 

 

اخبار مرتبط

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

کدام شناور نیروی دریایی ارتش دچار سانحه شد؟/ پایان غم انگیز مدافع ۳۲ ساله ایران

پیام تسلیت امام خامنه‌ای در پی درگذشت پدر سعید جلیلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha