"تبسم گرگ" به فجر می‌‌رسد

ساخت فیلم شهید شوشتری در انتظار حمایت ارشاد

ساخت فیلم شهید شوشتری در انتظار حمایت ارشاد

به گزارش « سراج24 » ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما که چندی پیش اقدام به ساخت فیلم سینمایی شهید "شوشتری" کرده بود درباره روند ساخت این پروژه گفت: مراحل تحقیق و پژوهش فیلم سینمایی شهید "شوشتری" به پایان رسید و وارد مراحل پیش‌تولید هم شدیم اما به این دلیل که حمایت‌های لازم از ساخت این پروژه سینمایی صورت نگرفت کار متوقف شد. ما منتظر ماندیم تا دولت جدید مستقر و مدیران سینمایی تعیین شوند تا ادامه این پروژه را از سر بگیریم.

وی در ادامه افزود: در نهایت امیدوارم ساخت این پروژه سینمایی در اولویت‌های حمایتی سازمان سینمایی قرار گیرد. اگر جواب مشخصی از سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی بگیرم ساخت این فیلم را آغاز خواهم کرد. موضوع این فیلم علاوه بر زندگی و چگونگی شهادت شهید شوشتری طرح موضوعات اجتماعی از سال 1388 تا کنون است.

اصغری همچنین درباره ساخت فیلم "تبسم گرگ" بیان کرد: ساخت "تبسم گرگ" با موضوع حیات وحش به کارگردانی جواد علیزاده که نخستین تجربه کارگردانی خود را کسب می‌کند، در مراحل پایانی فنی قرار دارد که برای حضور در بخش فیلم اولی‌های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر آماده می‌شود.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی "او خوب سنگ می زند" درباره این دوره از جشنواره فیلم فجر و آثاری که در آن به رقابت خواهند پرداخت، گفت: یکی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر حضور و مدیریت شخص علیرضا رضاداد است و با توجه به روابط و سوابق خوب مدیریتی وی در عرصه سینما می‌توان به برپایی جشنواره خوب امیدوار بود اما درباره بخش فیلم اولی‌ها نکاتی وجود دارد که شخص دبیر جشنواره فیلم فجر در سیاستگذاری های خود باید توجه ویژه‌ای به این فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر داشته باشد.

اصغری درباره محدودیت‌هایی که در ساخت فیلم‌های اول وجود دارد اینگونه توضیح داد: فیلم‌های اول معمولا با محدودیت‌های اقتصادی و بودجه‌ای ساخته می‌شود و عوامل حرفه‌ای اگر برای ساخت فیلم می‌آیند در جهت بالا بردن کیفیت وارد عمل می‌شوند از همین رو اگر حمایت‌هایی در جشنواره فیلم فجر از این فیلم‌ها صورت گیرد قطعا موجبات تشویق آنها را نیز فراهم می‌کند.

وی در ادامه افزود: تجربه نشان داده در طول سال‌های گذشته معمولا هیات انتخاب و داوران درگیر اسامی کارگردان‌ها می‌شدند تا خود فیلم و اثری که می‌بینند. همین نگاه موجب می‌شد فیلم‌هایی که کارگردانان آنها صاحب‌نام نبودند هرچند اثر خوبی را ساخته باشند، مورد توجه قرار نگیرند. امیدوارم در این دوره از جشنواره با مدیریت علیرضا رضاداد نوع نگاه هیات انتخاب و داوران به فیلم‌های اول تغییر کند.

این تهیه‌کننده در پاسخ به این که مصداق صحبت هایی که بیان کرده است چیست؟ گفت: در جشنواره‌های فجر سال‌های قبل شاهد بودیم که در زمان‌بندی نمایش فیلم‌ها برای هیات انتخاب و داوران، بهترین زمان نمایش فیلم‌ها در اختیار آثاری بود که نام‌ کارگردان‌های بزرگ را در تیتراژ داشتند و اتفاقا همین زمان‌بندی در آرای داوران تاثیرگذار بود و در پی آن رسانه‌ها هم به فیلم های اسم و رسم‌دار اهمیت بیشتری می‌دهند در نتیجه فیلم‌های اول در کانون توجه قرار نمی‌گیرند.

ابراهیم اصغری در پایان عنوان کرد: در حال حاضر طرح ساخت یک فیلم سینمایی در ژانر اجتماعی را دارم اما اولویتم ساخت فیلم شهید شوشتری است.

نورعلی شوشتری (زادهٔ ۱۳۲۷ در نیشابور - مرگ ۲۶ مهر ۱۳۸۸ در پیشین) یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در انفجار انتحاری در پیشین کشته شد. او در زمان این ترور جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه بود و درجهٔ سرتیپی داشت./مهر

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha