علاقه ستاره اسکندری به بازی در فیلم‌هایی با فضای مستندگونه

علاقه ستاره اسکندری به بازی در فیلم‌هایی با فضای مستندگونه

به گزارش « سراج24 »، ستاره اسکندری درخصوص اینکه چقدر بازی در آثاری با تم مستند برایش جذابیت دارد،  گفت: در میان فیلم هایی که بازی کرده ام، فیلم «مرگ تدریجی یک رؤیا» فضای واقع گرایانه ای داشت و در اصل در یک بطن مستندوار شکل گرفته بود. این نقش من را به سمت تحقیق و پژوهش برد تا اطلاعاتی در مورد کاراکترهای این سریال بدست آورم.

وی افزود: نقش دیگری که چنین فضایی داشت، در فیلم «همۀ بچه های ما» بود. این فیلم که به زندگی بچه های خیابانی می پرداخت باعث شد بار دیگر به تحقیق روی آورم تا کمی از چند و چون زندگی این افراد مطلع شوم.

این بازیگر سینما اضافه کرد: واقع گرایانه بودن شخصیتها میتواند به آنها بُعد بدهد و جذابیتشان را بیشتر کند. به نظر من وقتی از طریق یک نقش در دنیای مستند گام برمیدارید، آن نقش ابعاد دیگری پیدا میکند و علاوه بر باورپذیرتر شدن، وارد دنیای بزرگتری هم می شوید؛ بنابراین شخصاً دوست داشتم در فیلمهایی که فضای مستندگونه دارند، بازی کنم. ضمن اینکه بخاطر علاقه ام به سینمای مستند، حتماً در جشنواره بین المللی سینماحقیقت هم شرکت خواهم کرد.

اسکندری در پایان، به بیتوجهی نسبت به برخی آثار مستند اعتراض کرد و گفت: اخیراً در فیلم مستند «چنگار» به کارگردانی محسن علیخانی که به موضوع سرطان می¬پردازد، همکاری داشته ام؛ اما این مستند مورد توجه قرار نگرفت و به نظرم برخی از این بی توجهی ها در سینمای مستند ما، باعث بی انگیزگی فیلمسازان و دوستداران این سینما میشود.

گفتنی است: هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در تهران برگزار خواهد شد./فارس

اخبار مرتبط

بازیگران سینما به چه قیمتی وارد تئاتر شده‌اند؟

در آثاری که موجب تفکر بیننده شود٬ بازی می‌کنم/ میرباقری درک بالایی دارد/ «دندون طلا» طنز بدون لحن و شکل سخیف بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha