قدردانی از رسانه ملی برای پوشش عزاداری‌ محرم در سراسر کشور

قدردانی از رسانه ملی برای پوشش عزاداری‌ محرم در سراسر کشور

به گزارش « سراج24 »، ائمه جمعه و نمایندگان برخی شهرها  در تماس تلفنی با رسانه ملی از انعکاس شور و حال مردم کشور در روزهای عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار رضایت و از مدیران و کارکنان رسانه ملی قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، آیت الله باریک بین امام جمعه قزوین، اقدام صدا و سیما را در تبیین قیام کربلا خوب ارزیابی کرد. نماینده ولی فقیه در استان قزوین ، نقش صدا و سیما را در انعکاس عزاداری های  مردم سراسر کشور  بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود:رسانه ملی بخوبی توانست عزاداری ها و اوج تالمات مردم را در این ایام  انعکاس دهد و این اقدام صدا و سیما در روشن شدن اهداف قیام امام حسین (ع) و ترغیب جوانان به عزاداری‌های بی‌آلایش و خالص، بسیار موثر بود.

آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز برنامه‌های دهه اول محرم صدا و سیما را قابل تقدیر ارزیابی کرد. نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی از نشان دادن جمعیت پر شکوه عزاداران حسینی در شهرهای مختلف در سیمای جمهوری اسلامی قدردانی کرد و افزود: رسانه ملی با انعکاس وسیع مراسم سوگواری مردم در شهرهای مختلف کشور، موفق شد تصویری در شأن عزاداری امام حسین (ع) ارائه کند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد نیز برنامه‌های صدا و سیما در ایام محرم امسال را بسیار متفاوت‌تر از سال‌های قبل ارزیابی و از مدیران و برنامه‌سازان این سازمان به خاطر این تلاش گسترده قدردانی کرد. حجت الاسلام محمدعلی نکونام گفت: رسانه ملی امسال در ترویج فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در عزاداری‌ها موفق عمل کرد و این عملکرد صدا و سیما منطبق با دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در ترویج شعائر اسلامی بود.

امام جمعه بندرانزلی کار صدا و سیما را در ایام محرم و به ویژه در تاسوعا و عاشورا بسیار ارزشمند و قابل قدردانی دانست. حجت الاسلام والمسلمین سید داوود موسوی گفت رسانه ملی با پخش فراگیر عزاداری های خالص مردم شهرهای مختلف ایران، در مقابل انحرافات و خرافه‌گری‌ها در عزاداری ایستاد و با این کار در تقویت وحدت دینی و فرهنگی میان ملت ایران گام موثری برداشت.

حجت الاسلام میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد هم از صدا و سیما به خاطر معرفی شایسته میزان ارادت مردم لرستان به اهل بیت عصمت و طهارت (علیهماالسلام)  تشکر کرد.

نماینده مردم تهران و عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز رضایت از برنامه های رسانه ملی در دهه اول محرم ، پوشش سراسری عزاداری های تاسوعا و عاشورا در در رسانه ملی تاثیر گذار دانست . بیژن نوباوه وطن در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی رسانه ملی پوشش تصویری فراگیر از عزاداری های ساده در شهر های مختلف کشور را در تشویق مردم به حضور در هیئت ها و دستجات عزاداری موثر دانست و گفت: امسال رسانه ملی به نحو احسن در این کار ظاهر شد. وی همچنین، ساخت سریال‌های تاثیرگذاری مانند «شب دهم» را برای این ایام خواستار شد.

سیدمسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تصاویری که از روستاهای دور افتاده تا شهرهای بزرگ در روزهای تاسوعا و عاشورا پخش شد، نشان از تلاش گسترده‌ای در صداوسیما دارد. وی ضمن قدردانی از این اقدام رسانه ملی، پخش تصاویر عزاداری‌های سنتی مردم در جای جای میهن اسلامی  را در ایجاد شور و حال عزاداری خالص در هیئت‌های عزاداری موثر دانست.

نماینده مردم رزن در استان همدان، اقدام صداوسیما را در روز‌های تاسوعا و عاشورا تلاشی قابل قدردانی دانست. عطاء الله سلکانی صبور گفت رسانه ملی امسال کار بسیار ارزنده‌ای در دهه اول محرم انجام داد و پوشش عزاداری‌های محرم مردم ایران بسیار عالی برگزار شد.

وی ویژگی برنامه‌های امسال را دوری از حواشی و خرافات در عزاداری‌ها ارزیابی کرد و گفت: صدا و سیما با برنامه‌های فاخر خود در زمینه تشریح واقعه عاشورا، بسیار خوب عمل کرد.

نماینده مردم بناب در استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی پخش تصاویر کربلای معلا را در روزهای عاشورا و تاسوعا  بسیار تاثیرگذار خواند. محمد باقری ضمن تشکر از کارکنان و مدیران صداوسیما به خاطر پوشش فراگیر عزاداری‌های مردم در شهرهای مختلف، از ارتباط‌های مستقیم شبکه‌ها با کربلا و ایجاد حال و هوایی کربلایی برای مخاطبان رسانه ملی ابراز رضایت کرد و این اقدام را بسیار ارزنده دانست.

اخبار مرتبط

سیره حسنه دعوت‌، مبتنی بر خدمت خالصانه به مردم، در شبکه امامت جمعه باید تقویت شود

ائمه جمعه در راستای تحقق مطالبات رهبری باید در صف اول باشند

برنامه‌ الگوی اعتلای هویت دینی انقلابی در کشور اجرا می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha