داستان تکراری آبگرفتگی در شهر باران

داستان تکراری آبگرفتگی در شهر باران

 

 

به گزارش سراج24: از رشت، بارش شدید باران که از بامداد امروز در گیلان آغاز شد در مدت چند ساعت موجب آبگرفتگی معابر و خیابان‌های بیشتر مناطق شهر رشت شده است.

آبگرفتگی شهر باران را نیمه تعطیل کرده و تاکنون بالغ بر 62 میلی‌متر باران باریده است.

بارش شدید باران موجب تعطیلی مدارس رشت، سیاهکل، سنگر و خمام شد.

6 واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز در رشت، واحدهای دانشگاهی رودسر و املش، لنگرود، بندرانزلی، مراکز سیاهکل و لشت‌نشا امروز تعطیل شدند.

*تعطیلی مدارس نوبت بعد از ظهر بستگی به نظر مدیران دارد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به وضعیت تعطیلی مدارس رشت اظهار کرد: نوبت صبح مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در رشت، سنگر، سیاهکل و خمام تعطیل شده است.

ایوب نجف‌زاده افزود: تعطیلی مدارس در نوبت بعدازظهر بستگی به نظر مدیران مدرسه‌ها دارد و خانواده‌ها باید با مدارس تماس بگیرند.

*تعطیلی مراکز دانشگاهی آزاد و پیام نور

دانشگاه پیام نور رشت، دانشگاه‌های آزاد شهرهای رشت، رودسر و املش، لنگرود و بندرانزلی و مراکز دانشگاهی سیاهکل و لشت‌نشا امروز تعطیل شد.

دانشگاه گیلان نیز اعلام  کرد که کلاس‌های این دانشگاه طبق برنامه‌ریزی برگزار می‌شود.

*سقوط چند درخت در رشت

به دلیل بارش شدید باران امروز در شهر رشت چند درخت از ریشه کنده شد.

برق برخی از مناطق شهر رشت و دیگر شهرها قطع و وصل شده است.

تلفن در چند منطقه به دلیل افتادن درختان و پارگی سیم‌ها قطع شده است اما مسئولان مخابرات گیلان اعلام کرده‌اند که قطعی زیاد تلفن گزارش نشده است.

*بحران آبگرفتگی نباید در رشت وجود داشته باشد

استاندار گیلان نیز شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و شهرداری باید به موقع اقدام‌ کنند، افزود: آنها باید برنامه‌ریزی‌های بلند مدت داشته باشند تا مشکلات ایجاد نشود.

محمدعلی نجفی افزود: رشت باید عروس شهرهای شمال کشور شود و نباید با کوچک‌ترین بارندگی دچار مشکل شود.

وی با بیان اینکه وضعیت آبگرفتگی رشت نباید به این شدت بحرانی شود، تصریح کرد: برنامه‌ریزی دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند آبفار و شهرداری مورد تأکید است.

استاندار گیلان، با اشاره به اینکه مشکل آبگرفتگی شهر رشت باید با همت و تلاش مضاعف مسئولان مربوطه برطرف شود، یادآور شد: با کسانی که در زمینه آبگرفتگی کم‌کاری کنند برخورد می‌شود.

*تشکیل ستاد غیرمترقبه در رودسر

معاون سیاسی‌اجتماعی فرماندار رودسر نیز شدت بارندگی در این شهرستان را موجب تخریب سربندی یک باب مغازه در گیشاویجان رودسر ذکر کرد و گفت: این حادثه تلفات جانی نداشته است.

محمد محمدی از تشکیل ستاد حوادث غیرمترقبه در فرمانداری این شهرستان خبر داد و افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی رودسر به حالت آماده‌باش هستند.

وی آمادگی نیروهای جمعیت هلا‌ل‌احمر، شهرداری و ... را در رودسر اعلام کرد و ادامه داد: وضعیت در دیگر نقاط رودسر عادی گزارش شده است.

*وضعیت نقاط مختلف لنگرود عادی است

فرماندار لنگرود نیز از آماده‌باش کامل تمام دستگاه‌های اجرایی لنگرود خبر داد و اظهار کرد: وضعیت در نقاط مختلف لنگرود عادی گزارش شده است.

کمال محمدبیگی از آمادگی کامل برای مقابله با حوادث احتمالی در لنگرود خبر داد و افزود: راه‌های روستاهایی لنگرود باز است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت لنگرود توسط ستاد مدیریت حوادث غیرمترقبه شهرستان رصد می‌شود، خاطرنشان کرد:  مدارس این شهرستان باز است.

*افزایش بارندگی از روز سه‌شنبه

کارشناس هواشناسی گیلان نیز با بیان اینکه اواخر روز دوشنبه در برخی از نقاط بارندگی استان آغاز می‌شود، اظهار کرد: بارش باران از روز سه‌شنبه شدت پیدا می‌کند.

یوسف شجاعی، دریا را مواج خواند و افزود: دریا این روزها برای فعالیت‌های دریایی نامناسب است.

وی دمای فعلی شهر رشت را 13 درجه و رطوبت 98 درصد ذکر کرد و یادآور شد: درباره وضعیت هوای گیلان تا پایان هفته جاری خاطرنشان کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا پایان هفته جاری به تناوب بارندگی در گیلان وجود دارد.

*عذرخواهی معاون عمرانی استاندار گیلان از مردم رشت

معاون عمرانی استاندار گیلان درباره وضعیت آبگرفتگی شهر رشت اظهار کرد: با توجه به حجم بسیار باران در مدت زمان کوتاه فرصت بسیار کم در سطح شهر رشت داشتیم.

محمد آقاجانزاده با بیان اینکه بارش باران همراه با باد بود، تصریح کرد: برگ درختان همراه با باران به ورودی و خروجی دریچه‌های فاضلاب را مسدود کرده است.

وی آبگرفتگی در برخی مناطق شهر رشت را بیشتر از دیگر نقاط دیگر ذکر کرد و یادآور شد: اکنون شرایط در حال بررسی است و از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

*شناسایی 30 منطقه آبگرفتگی شهر رشت

سرپرست شهرداری رشت نیز از شناسایی 30 منطقه آبگرفتگی در این شهر خبر داد و اظهار کرد: مشکل 90 درصد 11 منطقه برطرف شده است.

علی بهارمست، با اشاره به اینکه مسئولان شهری از بامداد امروز در سطح شهر حضور یافتند، افزود: برای هدایت آب‌های سطحی تلاش بسیاری شده است.

وی وضعیت فعلی شهر رشت را عادی خواند و یادآور شد: پس از چند ساعت بارش باران کاهش یافته و اکنون وضعیت در حال برگشتن به حالت عادی است.

*شهروندان از تردد در مناطق آبگرفتگی خودداری کنند

مدیرعامل آتش نشانی رشت نیز با بیان اینکه از بامداد امروز نیروهای آتش نشانی در محل‌های آبگرفتگی حضور دارند، اظهار کرد: امروز مورد خاص و حادثه جانی نداشتیم و تنها چند مورد گیر کردن در مناطق آبگرفتگی رخ داده است.

علی مقصودی، با اشاره به اینکه 9 دستگاه خودروی سنگین مردم را از محل آبگرفتگی خارج می‌کنند، تصریح کرد: از شهروندان می‌خواهیم از تردد در مناطقی که دچار آبگرفتگی شده است خودداری کنند و به تیرهای برق سقوط کرده در کنار خیابان دست نزنند.

اخبار مرتبط

«حاج قاسم» تربیت یافته مکتب عاشورا و انقلاب بود

آمادگی سپاه برای کمک به بازگشایی مدارس

توزیع ۶۲۰۰ بسته معیشتی در رشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha