سخنگوی ستاد تنظیم بازار عنوان کرد:

سه سناریو برای قیمت‌گذاری کالاها

سه سناریو برای قیمت‌گذاری کالاها
به گزارش «سراج24»، علی پورکاوه، سخنگوی ستاد تنظیم بازار درباره ضوابط جدید قیمت‌گذاری کالاها پس از خروج آن‌ها از قیمت گذاری دستوری گفت: بر اساس تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار کالاها را برای قیمت‌گذاری در سه گروه تقسیم کردیم.
وی ادامه داد: در گروه اول که عمدتاً کالاهای اساسی قرار دارند هم مشمول قیمت‌گذاری توسط سازمان حمایت هستند و هم نظارت بر قیمت این کالاها توسط این سازمان انجام می‌شود.
پورکاوه درباره کالاهای گروه دوم با تاکید بر این‌که قیمت‌گذاری این کالاها توسط انجمن‌ها و تشکل‌های قیمت‌گذاری انجام می‌شود، اظهار داشت: قیمت‌گذاری این دسته از گروه‌های کالایی هر چند توسط بخش خصوصی انجام می‌شود ولی ضابطه‌های قیمت‌گذاری را همچنان سازمان حمایت تعیین می‌کند.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار درباره گروه سوم کالایی بیان کرد:‌ قیمت‌گذاری این گروه از کالاها توسط واحدهای تولیدی و بر اساس ضابطه‌های سازمان حمایت انجام می‌شود.
وی با تاکید بر این‌که در هر سه گروه از کالاها ضابطه سازمان حمایت حاکم است، تصریح کرد: به هیچ عنوان با واگذار کردن، قیمت‌گذاری این کالاها از نظارت مستثنی نخواهد شد.
به گزارش ایسنا، بر اساس تصمیم وزیر صنعت، معدن و تجارت از این پس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و شرکت بازرگانی دولتی ایران زیر نظر معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار می‌گیرد.
براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، قیمت‌گذاری دستوری در این ستاد متوقف و قرار است قیمت کالاها در جریان تولید، عرضه و تقاضا تعیین شود.
به گفته پورکاوه، از این پس هیچ قیمت دستوری برای هیچ کالایی تعیین نمی‌شود و تنظیم و قیمت‌گذاری کالاهای دستوری بر اساس فرآیندهای تعریف شده در بازار انجام می‌شود.
 

اخبار مرتبط

برنامه‌ای برای توزیع کوپنی یا الکترونیکی‌ کالاهای اساسی نداریم

عرضه ۶۹۵۰ تن عایق رطوبتی و قیر در تالار صادراتی

عرضه خرما با قیمتی ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از بهای مصوب میادین میوه و تره‌بار

0 نظر

ارسال نظر

capcha