نتایج بررسی‌های موسسه «گالوپ»

فقط ۹ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد کنگره راضی هستند/پایین‌ترین میزان در ۴ دهه

فقط ۹ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد کنگره راضی هستند/پایین‌ترین میزان در ۴ دهه

به گزارش « سراج24 »، نتایج‌ تازه‌ترین بررسی‌های موسسه افکارسنجی «گالوپ» نشان می‌‌دهد میزان رضایت آمریکایی‌ها از عملکرد کنگره این کشور به تنها 9درصد رسیده است. این پایین‌ترین حد در تاریخ 39 ساله نظرسنجی‌های گالوپ است. پیش از این در سال 2012 دو بار رقم رضایت 10درصد نیز ثبت شده بود.

میزان رضایت مردم آمریکا از کنگره در ماه نوامبر همزمان با تعطیلی دولت فدرال به 11درصد رسیده بود. با وجود آنکه اکنون دولت فعالیت خود را از سر گرفته، اما میزان رضایت آمریکایی‌ها از کنگره کاهش پیدا کرده است.

مقدار رضایت آمریکایی‌ها از کنگره تقریبا در تمام دسته‌بندی‌های سیاسی این کشور نیز مشابه است، به طوری که تنها 8درصد جمهوری‌خواهان، 10درصد دموکرات‌ها و 9درصد مستقل‌ها از کنگره اعلام رضایت کرده‌اند.

متوسط سالانه میزان رضایت از عملکرد کنگره نیز در حال حاضر در پایین‌ترین حد تاریخی خود قرار دارد. تنها 14درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد نمایندگان خود در کنگره در یازده ماه ابتدایی سال 2013، رضایت داشته‌اند. این رقم پایین‌ترین حد از ابتدای انجام چنین نظرسنجی‌هایی در موسسه «گالوپ» است.

میزان رضایت عمومی از کنگره معمولا خیلی بالا نیست. این وضعیت بعد از سال 2008 و بروز بحران مالی در این کشور شدیدتر هم شده و معمولا روندی نزولی را طی کرده است./فارس

اخبار مرتبط

آمریکا در بدترین موقعیت جهانی 10 سال گذشته است/ 57% مردم جهان معتقدند که آمریکا مقبولیت ندارد

گالوپ: مردم آمریکا به کلینتون و ترامپ اعتماد ندارند + جدول

محبوب‌ترین نامزدهای انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha