رویترز:

قانونگذاران آمریکا تلاش می‌کنند این هفته تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دهند

 قانونگذاران آمریکا تلاش می‌کنند این هفته تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دهند
به گزارش سراج24، رویترز گزارش داد: "باب کورکر" جمهوریخواه برجسته در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت: ما می دانیم که تحریم ها ما را به اینجا رسانده است و نگران آن هستیم که در حال از دست دادن اهرم نفوذ خود باشیم.
 
سناتور دموکرات "باب منندز" رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نیز گفت: این کمیته تلاش برای شدت بخشیدن به تحریم‌ها علیه ایران را این هفته دنبال خواهد کرد تا همزمان با ادامه مذاکرات با تهران، فشار بر آن نیز حفظ شود.
 
منندز در مصاحبه با شبکه ای بی سی افزود: نگرانی من این است که به نظر برسد ما بیش از ایرانی‌ها به دنبال چنین موافقتنامه ای هستیم.
 
این اظهارات نشانه‌ای دیگر از تردید و بدبینی در ارتباط با تلاش‌ها برای گفتگو با جمهوری اسلامی ایران پس از سه دهه بی‌اعتمادی عمیق بین تهران و واشنگتن است که دولت اوباما در داخل و خارج با آن روبرو است.
 
آمریکا و متحدانش اواخر هفته اختلاف‌هایشان را با ایران کاهش دادند اما نتوانستند به توافقتنامه دست یابند زیرا فرانسه مدعی است موافقتنامه پیشنهادی نمی‌تواند خطر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را از بین ببرد.
 
طرفداران این موافقتنامه پیشنهادی می گویند این موافقتنامه تنها گام نخست برای دستیابی به موافقتنامه‌ای جامع‌تر خواهد بود. براساس این موافقتنامه پیشنهادی اکثر تحریم ها علیه ایران به قوت خود باقی خواهد ماند و هر گونه کاهش تحریم در صورت خودداری ایران از ادامه همکاری، به روال قبل باز خواهد گشت.
 
ایران و قدرت های جهان قرار است 20 نوامبر بار دیگر در ژنو گردهم آیند.
 
"لیندسی گراهام" سناتور جمهوریخواه آمریکا نیز در مصاحبه با سی ان ان گفت: من هرگز تا این حد نگران رویکرد دولت اوباما درقبال خاورمیانه نبوده‌ام. به خاطر موضع فرانسه خدا را شکر می‌کنیم.
 
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی گفت: هیچکس در مورد کنار گذاشته شدن ساختار کنونی تحریم‌ها سخن نمی‌گوید. فشار ادامه خواهد یافت.
 
وی افزود: ما کور نیستیم و فکر نمی‌کنم احمق باشیم. به نظر من ، ما درباره اینکه چگونه مسائل را بر اساس منافع ملی کشورمان و منافع جهان مورد سنجش قرار دهیم درک بسیار خوبی داریم.
    
کری تصریح کرد آمریکا قصد دارد به عنوان گام نخست در جهت برچیدن کامل برنامه هسته‌ای ایران، تهران را از توسعه بیشتر این برنامه بازدارد. 
 
باشگاه خبرنگاران گزارش داد،وی گفت آمریکا در عین حال تحریم‌های خود را علیه ایران حفظ خواهد کرد. 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha